kokoska 99

ahoj nevíte nějaky spolehlivy návod jak vytvořit odraz na vodní hladině v GIMPU ?

Prosím bez stahování skriptu. Zkoušela jsem i anglická videa, ale nešlo to.

Odpovědi
www

Chceš hodně peněz za málo muziky.
Věrně to zvládne jen zkušený editor s příslušným programem.
Zkušenost

Awe

Adobe photoshop…A potom alespoň 50 hodin praxe

Dave1

Odraz na hladině vody je v praxi vertikálně převráceny zdrojový objekt, kde osu tvoří samotna hladina. Pokud se objekt dotýká hladiny, pak se převrácený odraz taktéž dotýká hladiny z opačné strany. Dále je nutné zvážit, pod jakým úhlem na objekt nahlížíme a podle toho odraz zdeformovat/na­točit. Na samotný odraz se pak aplikuje maska s přechodem do ztracena a upraví se celková průhlednost. Případné další efekty (vlnky na vodě) se už většinou řeší individuálně podle potřeby. Tyto postupy jsou velmi základní a zvládá je většina grafických editů včetně GIMPu.