Vendys2

Ahoj ;) Názor (zkušenosti) s mobilem HUAWEI Ascend Y300 ? Díky :)

http://www.al­za.cz/huawei-ascend-y300-black-d408293.htm

Nejlepší odpověď
Bedy

V dané cenové relaci se dají koupit i lepší mobily, osobně se značkou Huawei nemám moc dobré zkušenosti.
On ten Ascend Y300 nemá zas bůhví jak silný hardware, a tak ten mobil by se časem používání mohl sekat – lidi pak chodí do servisu a my jím to pak musíme vyresetovávat do továrního nastavení a pomalu za půl roku jsou zase zpět. Taky vím, že lidi nadávají na to, že mu dost vržou plasty. To je vidět, že je to opravdu taková levnější „čína“.

Pokud byste na této značce trvala, tak bych Vám doporučil model Ascend W1, protože má operační systém Windows Phone, který je úspornější na výkon mobilu a nemusíte si mobil brzdit antivirovým programem. Pro operační systém Windows Phone totiž (zatím) nejsou viry ani žádné jiné škodlivé aplikace.
Ale ten mobil zas tak detailně neznám, v ruce jsem ho zatím neměl, četl jsem jen recenze – ty jsou zatím celkem dobré.

V této cenové relaci, co se pohybuje ten Ascend Y300, se též pohybuje Nokia Lumia 710.
Ta Nokia má operační systém Windows Phone, o kterém jsem již krátce psal v úvodu. Další výhodou tady je, že má vynikající propojenost se sociálními sítěmi.
Dám příklad – vyfotíte fotku a chcete ji nahrát na Facebook, aby ji viděly přátelé. Tak v menu fotoaparátu kliknete jen na sdílet na Facebooku a už je to tam (pokud teda máte internet na dosah).
Dále třeba máte i kontakty propojené s Facebookem či Twitterem, když chcete poslat SMSku, můžete ji poslat na Facebook v tom samém menu – jen místo čísla prostě vyberete kontakt na Facebooku.

Dále tam máte vestavěný plnohodnotný mobilní Microsoft Office Word, Excel, PowerPoint a OneNote (na poznámky) – je tam i synchronizace s cloudovým úložištěm SkyDrive – dostanete tam zdarma 7GB úložný prostor – do něj se můžete koukat i z počítače, stačí se přihlásit na skydrive.com.

Pokud jezdíte autem či na kole nebo provozujete turistiku, určitě oceníte vestavěnou GPS navigaci, která je s doživotní aktualizací zdarma a oproti konkurenci Nokia nabízí tu navigaci bez nutnosti být připojen k internetu. Samozřejmostí je i hlasová navigace a track.by.track navigace.

Ta Nokia nabízí i lepší fotoaparát, než ten Huawei – jsou tam použity kvalitnější čočky. A máte i malou kamerku vepředu na Skype videohovory. Ten Huawei myslím tu přední kamerku nemá.

Určitou slabinou může být trošku menší výdrž baterky, ale slabé dva dny běžného používání vydrží a někomu by mohla vadit absence slotu na paměťové karty – ale Nokia a Microsoft na tyto případy myslí, a tak jako určitou kompenzaci dostanete ten 7GB úložný prostor SkyDrive zdarma. Nokia Lumia 710 má vnitřní paměť 8GB (jako řadě lidí to bohatě stačí, ale najdou se lidi, kterým to stačit nemusí).

Kdyby se Vám ta Nokia Lumia 710 nelíbila, mohu vypíchnout tady Samsung i8350 Omnia W, který sice má lepší výdrž, ale bohužel nemá tu navigaci. Též má větší obrazovku (a logicky mobil samotný je trošku větší).

Kdyžtak mi můžete napsat do vnitřní pošty a můžeme něco vybrat jiného. 🙂