Avatar uživatele
Illines

Ahoj,naucili jste se,nebo umite ovladat rucni nastroje jako je ?

Sekera,srp,ko­sa,rucni pila.Priznam se,ze jsem k tomu byla vedena.Ale nejradeji jsem mela srp A jak vy?Dik

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, tom004, Drap, Damiana, anonym, anonym před 4168 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
badisko

ano umim …ale nepouzivam …misto kosy- krovinak …misto pily- motorovou pilu …atd proste pokrok…usetri to cas i namahu …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Všechny uvedené a dost dalšího nářadí. Vyrostl jsem na statku. nevím co bych měl nejraději, ale nejvíc mi vadilo naklepat kosu a síct obilí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
huxa

sekeru by měl ovládat každý, srp je vcelku také lehký, nicméně s kosou to už je těžší, ale také jsem se s ním naučil a ruční pila také šla lehce naučit :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Často používám. Nedělá mi to problém i s jiným nářadím. Dost velké mezery mám ale v kose.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Tak sekala jsem kosou trávu pro zvířata i v lese kolem stromků, ale pořád tak nějak neobratně.
Doplňuji:
Sekyrou jsem sekala dříví, ale nasekat třísky mi nikdy nešlo. Se srpem jsem moc nepracovala a s ruční pilou už vůbec.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Srp a kladivo
to bolo treba vedieť aspoň správne uchopiť.
Ale mala som šťastie, že starí rodičia si nad mojou „odbornou výchovou“ rozdelili rozvrh hodín. V meste – zámočnícke a stolárske práce, orientácia v teréne. Na dedine zase domáce a poľnopráce, stavba domu včetne výroby tehál.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

Sekera a srp středně, kosa mizerně. Pila ruční, kotoučová ruční i stolní, přímočará, mečová, řetězová – bez problémů. Holt jsem z města…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Spíše je málo věcí které neovládám. Jedině F1 a do kosmu se taky nechystám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Ani omylem. Kdybych něco z toho dostala do pracek, nevím čím bych ti teď odpovídala. Mám k těmto nástrojům zčásti přirozený a přesto i oddůvodnitelný respekt. Jako dítě jsem se ošklivě řízla o sekerku u tety na půdě (než jsem se vdala, tak se to naštěstí zahojilo…:-), u známých jsem šlápla na zapomenutý srp v trávě na zahradě (nic se mi tehdy nestalo, měla jsem dobré boty, ale jinak bych asi měla namále:-() a ve skanzenu v Rožnově jsem viděla pána, co vyřezával před turisty ozdobné vařečky a měl dohromady jen tři prsty! Na toho si vždycky vzpomenu, když vidím něco ostrého. Snad se nezačnu bát i chilli papriček…:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

tyto předměty jsou miskoro všechny blízké – ráda jsem štípala dřevo -nyní už netřeba, srp jo ten jsem zvládla ,s kosou to bylo horší – občas lítaly drny :D:D , s pilou jsem neměla tu čest – nyní mám už radši ty vylepšené varianty – s těmi není taková dřina

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek