Illines

Ahoj,naucili jste se,nebo umite ovladat rucni nastroje jako je ?

Sekera,srp,ko­sa,rucni pila.Priznam se,ze jsem k tomu byla vedena.Ale nejradeji jsem mela srp A jak vy?Dik

Nejlepší odpověď
badisko

ano umim …ale nepouzivam …misto kosy- krovinak …misto pily- motorovou pilu …atd proste pokrok…usetri to cas i namahu …

Další odpovědi
tom004

Všechny uvedené a dost dalšího nářadí. Vyrostl jsem na statku. nevím co bych měl nejraději, ale nejvíc mi vadilo naklepat kosu a síct obilí.

huxa

sekeru by měl ovládat každý, srp je vcelku také lehký, nicméně s kosou to už je těžší, ale také jsem se s ním naučil a ruční pila také šla lehce naučit :)

Drap

Často používám. Nedělá mi to problém i s jiným nářadím. Dost velké mezery mám ale v kose.

anonym

Tak sekala jsem kosou trávu pro zvířata i v lese kolem stromků, ale pořád tak nějak neobratně.
Doplňuji:
Sekyrou jsem sekala dříví, ale nasekat třísky mi nikdy nešlo. Se srpem jsem moc nepracovala a s ruční pilou už vůbec.

led

Srp a kladivo
to bolo treba vedieť aspoň správne uchopiť.
Ale mala som šťastie, že starí rodičia si nad mojou „odbornou výchovou“ rozdelili rozvrh hodín. V meste – zámočnícke a stolárske práce, orientácia v teréne. Na dedine zase domáce a poľnopráce, stavba domu včetne výroby tehál.

Sůwa

Sekera a srp středně, kosa mizerně. Pila ruční, kotoučová ruční i stolní, přímočará, mečová, řetězová – bez problémů. Holt jsem z města…

Mapel

Spíše je málo věcí které neovládám. Jedině F1 a do kosmu se taky nechystám.

Damiana

Ani omylem. Kdybych něco z toho dostala do pracek, nevím čím bych ti teď odpovídala. Mám k těmto nástrojům zčásti přirozený a přesto i oddůvodnitelný respekt. Jako dítě jsem se ošklivě řízla o sekerku u tety na půdě (než jsem se vdala, tak se to naštěstí zahojilo…:-), u známých jsem šlápla na zapomenutý srp v trávě na zahradě (nic se mi tehdy nestalo, měla jsem dobré boty, ale jinak bych asi měla namále:-() a ve skanzenu v Rožnově jsem viděla pána, co vyřezával před turisty ozdobné vařečky a měl dohromady jen tři prsty! Na toho si vždycky vzpomenu, když vidím něco ostrého. Snad se nezačnu bát i chilli papriček…:-)

hanulka11

tyto předměty jsou miskoro všechny blízké – ráda jsem štípala dřevo -nyní už netřeba, srp jo ten jsem zvládla ,s kosou to bylo horší – občas lítaly drny :D:D , s pilou jsem neměla tu čest – nyní mám už radši ty vylepšené varianty – s těmi není taková dřina