fandosaurus

Ahoj , našel sem doma tenhle modem, můžete mi říct k čemu je co to je a jaké má využití ??

Ahoj našel jsem doma tenhle modem http://www.su­perpc.sk/?id=in­fo&idp=0000681935

Odpovědi
cochee

U nás nepoužitelné. Jde o datový bezdrátový širokopásmový modem standardu Flash-OFDM, který neprovozoval žádný z českých operátorů, pouze slovenský T-Mobile. Provozován byl (či možná je doposud – netuším) na pásmu 450 MHz, tedy NMT – jako v Česku kdysi Eurotel analogovou mobilní síť, Eurotel pak zrušil na NMT hlasové služby a poskytoval zde něco podobného na technologii CDMA pod komerčním názvem T!p, nyní O2 Mobilní Internet a O2 Mob. Int. Plus; rovněž polozapomenutý operátor U:fon jede datové služby na CDMA. Ovšem technologie CDMA a Flash-OFDM nejsou kompatibilní, takže u nás je tento modem nepoužitelný.

MK44

Zřejmě jde o modem, který umožňoval přístup k Internetu přes síť T-Mobile. Zda a kde je aktuálně využitelný by mohli vědět na T-Mobilu.