Kosticka007

Ahoj, můj kamarád je programátor a vybírám pro něj dárek.....ale nevím jaký.....( počítače, klávesnice a myši, tak těch

Doplňuji:
Zhruba tak do 5000,–

Odpovědi
anonym

Programátoři mají rádi jedničky a nuly, dej mu 5 × 1000,– a bude spokojen :).

Conchus

Kup něco, co nemá nic společného s PC. Taky si od toho rádi oddychneme. Za ty peníze můžete jet někam ny víkend a chodit na procházky.

jpau

Trošku to dělám taky, tak jestli ti to k něčemu bude, můžu ti dát alespoň pár rad, čemu se vyvarovat.

  1. Nic z oboru, nerozumíš tomu. Ani já bych si netroufnul vybrat něco kolegovi, co sedí vedle mě a toho vcelku dobře znám a v podstatě dělá to samé co já.
  2. Pokud se svým kamarádem i spíš anebo chodíš, vymysli nějaký společný dárek – výlet, aktivitu apod. Slovo „společný“ má zde důležitý význam. Pokud je to opravdu nějaký zapálený vývojář, respektuj napřed to na čem pracuje (takže nic co by kolidovalo s uzávěrkou, projektem, dobrým nápadem anebo instalací).
  3. Platí-li tvrzení z bodu 2, můžeš mu koupit něco, co mu tě bude připomínat. Já jsem byl např. obdarován hrnečekem, kde mám s přítelkyní společnou fotku a musím zcela svědomitě řict, že je to jeden z nejlepších dárků co jsem kdy dostal. Mimo to ho v práci používám každý den – tzn. přímo to souvisí s IT (nezbytný coffee support) 🙂.
  4. Pokud má nějaké jiné zájmy (tzn. není to skutečný programátor 🙂 ), můžeš mu pořídit něco k jeho koníčkům, tady ale také často platí „nerozumíš tomu“.
  5. Jestliže tě stále nic nenapadá tak ho vem na pivo a potom na čínu, to potěší každého programátora.

Katusa

Taky bych mu nekupovala nic z IT oboru-řekla bych si, že tomu stejně nerozumím, a co chce, tak si koupí a vybere sám.....takže byš bych mu koupila maximálně živou, ale jinak bych dárek volila určitě jiný, ať již nějakou blbůsku, tak praktický dárek.

terry

Snad ho baví i něco jiného než PC, ne?