Ahoj, můj kamarád je programátor a vybírám pro něj dárek.....ale nevím jaký.....( počítače, klávesnice a myši, tak těch

Doplňuji:
Zhruba tak do 5000,-

Odpovědi:

Programátoři mají rádi jedničky a nuly, dej mu 5 x 1000,- a bude spokojen :).

Bronzový

Kup něco, co nemá nic společného s PC. Taky si od toho rádi oddychneme. Za ty peníze můžete jet někam ny víkend a chodit na procházky.

Bronzový

Trošku to dělám taky, tak jestli ti to k něčemu bude, můžu ti dát alespoň pár rad, čemu se vyvarovat.

1. Nic z oboru, nerozumíš tomu. Ani já bych si netroufnul vybrat něco kolegovi, co sedí vedle mě a toho vcelku dobře znám a v podstatě dělá to samé co já.

2. Pokud se svým kamarádem i spíš anebo chodíš, vymysli nějaký společný dárek - výlet, aktivitu apod. Slovo "společný" má zde důležitý význam. Pokud je to opravdu nějaký zapálený vývojář, respektuj napřed to na čem pracuje (takže nic co by kolidovalo s uzávěrkou, projektem, dobrým nápadem anebo instalací).

3. Platí-li tvrzení z bodu 2, můžeš mu koupit něco, co mu tě bude připomínat. Já jsem byl např. obdarován hrnečekem, kde mám s přítelkyní společnou fotku a musím zcela svědomitě řict, že je to jeden z nejlepších dárků co jsem kdy dostal. Mimo to ho v práci používám každý den - tzn. přímo to souvisí s IT (nezbytný coffee support) :-).

4. Pokud má nějaké jiné zájmy (tzn. není to skutečný programátor :-) ), můžeš mu pořídit něco k jeho koníčkům, tady ale také často platí "nerozumíš tomu".

5. Jestliže tě stále nic nenapadá tak ho vem na pivo a potom na čínu, to potěší každého programátora.

Bronzový

Taky bych mu nekupovala nic z IT oboru-řekla bych si, že tomu stejně nerozumím, a co chce, tak si koupí a vybere sám.....takže byš bych mu koupila maximálně živou, ale jinak bych dárek volila určitě jiný, ať již nějakou blbůsku, tak praktický dárek.

Zlatý

Snad ho baví i něco jiného než PC, ne?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.