deni-deni

ahoj mohli byste mi pls odpovedet?? jak funguje fotoaparat??

Nejlepší odpověď
doktorphlox

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fo­toapar%C3%A1t

Další odpovědi
elektrikář

Staří malíři používali dírkovou komoru na zhotovování záznamu okolí. Camera obscura
Doplněním o optiku a světlo citlivvého materiálu. Vznikla dagerotipie. Postupně z vývojem znalostí o chemiji vznikla napřed mokrá citlivá deska. Fotograf si musel skleněnou destičku polít citlivou vrstvou.Ze želatýny a stříbrných solí.Příprava byla pracná a musela se sebou vozit vlastně temná komora. Někdo vymyslel suché citlivé desky. Jde o zachycení skutečnosti na trvalo.Později z práce nadšenců vznikla továtní výroba.Skleněné desky postupem času vytlačil celulodový film. V Americe to začal s průmyslovou výrobu pan Kodak.Mechanickou uzávěrkou a pomocí optiky se osvětlí citlivý materiál po chemickém zpracování vznikne negativ. dalším osvícením a vyvoláním pozitiv.Tj fotografie.Dnes se používají elektronické záznamové materiály. Obrázky v elektronické podobě na pamněťových kartách.
V digitálni podobě.

RomanP

http://www.fo­toaparat.cz/ar­ticle/5017/1