luciiii

Ahoj, mohl byste mi nekdo pomoci, jake je antonymum ke slovu VZLYKAT a PLYNOUT.

Nejlepší odpověď
annas

Sloveso plynout má několik významů, neuvedla jste, o který význam vám jde.

Mohou být i antonyma kontextová, takže záleží na kontextu. Jinak lze vytvořit antonymum i záporkou ne – nevzlykat, nelkát, neplynout, nepohybovat se atd.

plynout = pomalu téct x stát
vzlykat = naříkat, lkát x nevyrážet, nevydávat vzlyky

Doplňuji:
Ad leporela22
zřejmě jste četl nepozorně – vzlykat = naříkat, popkračuje x, to vyznačuje protiklad.

Ještě mě napadla další antonyma.
vzlykat x veselit se, mít dobrou náladu, rozdávat úsměv
plynout x být v klidu, nepohybovat se

Další odpovědi
leporela22

no opak vzlykat určitě není naříkat ale třeba smít se , radovat se.