tomy smyk

ahoj matamatika poradte

ahoj prosim mohli byste mi vysvetlit jak se dela uhel 90,80,70 bez pouziti uhomeru co k tomu vlastne potrebuji??

Odpovědi
autacek

Potřebuješ k tomu pravítko, ještě lépe i kružítko a nakreslíš si rovnostranný trojúhleník. Jednu přeponu si pak rozměříš tak jak potřebuješ.

Pepa88

Na to se dělala kdysi krásný úloha :)

Budeš potřebovat nějaký materiál (třeba špejli) a to o délkách 3 cm, 4 cm a 5 cm. Když z tyhle špejle dáš k sobě a uděláš z nich trojúhelníček, tak je to potvora pravoúhlá :)

Úhel 60° dostaneš tak, že špejlíky uděláš na stejnou délku (např. 3 cm, 3 cm, 3 cm) a složíš…

No a zbytek jsou buď doplňkové úhly v prvním trojúhelníku, nebo budeš potřebovat kružítko na dělení úhlů 😉