Roriguez

Ahoj, máme internetové připojení na kabel, může správce této sítě vidět i jaká mám hesla, videochaty atd…?

Nejlepší odpověď
Bedy

Pokud bude chtít a pokud je trošku zkušenější, tak může prakticky všechno.
Doplňuji:
Samozřejmě tedy hesla ne, pokud do počítače něco nepropašuje – nějaký odchytávač kláves, ale prostě běžné HTTP lze odposlouchávat. Zabezpečené HTTPS ne.

Další odpovědi
www

Normálním způsobem ne. Záleží ale na tvém nastavení. Hesel bych se neobával, to je věc jiná.
Pokud myslíš ale tou sítí odpovědi.cz, buď v klidu, je to ošetřeno.

arygnoc

záleží, akou metódou sú heslá odosielané (porovnaj GET a POST), aké je šifrovanie a či je vôbec šifrovanie.

Ďalej záleží, či je s „pripojením“ inštalovaný i nejaký SW (bežne sa to nerobí, takže požiadavok na nejakú inštaláciu je podozrivý) – tam hrozí nebezpečie inštalácie nejakého keylogera.

Možností je viac – odpočúvaním wi-fi komunikácie je možné heslá zistiť (hoci i bankové), podobne je tomu i na kábli – záleží iba na prístupových bodoch – a tie vy na rozdiel od wi-fi nevidíte (možno áno, treba skúšať 192.168.0.1 či 192.168.1.1, možno vás pustí do základného nastavenia routera – alebo aspoň do info, kde uvidíte pripojených účastníkov.

Pozor treba dávať, i ktoré adresáre sprístupníte na zdieľanie.
Samozrejme, heslá pravideľne meniť.

Neinštalovať žiadne programy ani upgrade z odkazov z emailov (pozor najmä na súbory setup.exe), žiadna slušná firma tak nerobí (včítane bánk a správcov e-mailových severov), z neznámeho e-mailu na odkazy vôbec neklikať, neotvárať prílohy (obrázky, video, prezentácie) – výnimkami je očakávaný e-mail (napr. od známeho, ale i tam prílohy radšej nechať prejsť antivírusom).

A aktualizáciách SW a antivírusu hovoriť ani nebudem.

To sú snáď najzákladnejšia opatrenia.
Ak niekto bude chcieť, proste sa do počítača nabúra.

O IT bezpečnosti toho bolo popísané veľa, 100% ochrana prakticky neexistuje.

klob1

jistě,že může..a pak pozor docela jsem řešil dost věcí..ze zákona,každý provozovatel jakéhokoliv internetu je povinný archivovat vše co souvisí s internetem,takže ke všemu je možné se dostat..
dvojí pohled..jedna strana žádná svoboda..a druhá,pokud by někdo páchal nějakou trestnou činnnost,tak je pak lehčeji dosažitelný,lehčeji se dá najít…
jinak vás nonstop hlídá Policie,která vám může bloknout i počítač..nejprve vám příjde tzv vir a na to vám Policie zablokuje počítač,že nic nejde pak a počítač přinejmenším blbne totálně.
takže od koho máte připojení,tak vám vidí do karet ze zákona.a archivuje to..všechno se ukládá i,když se to vymaže ,tak tam u něho to je.i mbilem vás poldové mají,vidí účty v bankách..horší nežli za totáče,tam max naprášil soused,nic jiného nemohli..nebyli mobily, internet.apod.a to nemusíte ani mít škrábanec a vést spoříádaný život,tak vás stejně sledují..nejen vás,ale i mě kohokoliv..