Jessi

Ahoj mám borderku 1 rok jak jí mám naučit aport?? utíká když chci aby šla ke mě z míčem nebo ho nepřinese a de ke mě

Ahoj mám Fenku border kolie jeden rok . Nějak se mi nedaří fenku naučit aport má někdo zkušenosti?? Mám výhodu že se lehce cvičí ,ale když ji řeknu přines naschval mě provokuje a překusuje míček v tlamě a když du zaní uteče bere to jako hru je možné že nemá respekt a má ze mě srandu??? Nebo si chce jen hrát?? pomůže dlouhé vodítko když nebude chtít to přinést tak jí prostě přitáhnu ??? poraďte mi prosím s

Odpovědi
Drap

V roce už by to mohla umět. Musíš začít od držení aportu. Pokud cvičíš na míček, jako odměnu, tak ho na ten aport nepoužívej. Až ji naučíš držet, poodstoupíš dva tři kroky a třeba na vodítku, přines.Potom pomalu zvětšovat vzdálenost a vždy pořádně pochválit nebo odměnit. Musíš postupně a důsledně. Každý pes neni vrozený aportér, trvá to déle. U borderek se to téměř nestává.