zhuzupets

Ahoj lidičky,můj malý syn se mě ptá, k čemu jsou svědci na svatbě. Vlastně nevím, co odpovědět..

Nejlepší odpověď
annas

Kromě jiného je účast dvou svědků na svatebním obřadu podmínkou právoplatně uzavřeného sňatku podle zákona. Podpisem potvrzují, že svatební obřad skutečně proběhl.

Další odpovědi
Mili @

Snad aby je měl kdo praštit po hlavě, když se budou rozvádět!
😁

hanjimka

Aby se tam ženich a nevěsta nebáli stát sami.

lerak14

malému je těžko odpovědět-tak třeba nato aby pak svědek mohl říct tebe jsem zapíjel

alexandra

Jsou tam sice podmínkou,ale jinak úplně zbytečně.Kdysi jsem si myslela,že jsou něco,jako ručitelé,že by měli dohlížet,aby to manželství dobře fungovalo.☺ Nebo,že se zaručují za toho konkrétního člověka,že třeba není už někde ženatý/vdaná,nebo že to není nějaký hledaný zločinec,nebo sňatkový podvodník.