CJNERO

Ahoj lidi, potřeboval bych abyjste posoudily jestli je toto ml. cvič. Mám ho mít do školy. Poraďte mi co bych měl dopnit

Las Vegas jsem si vybral, protože je tam spousta zajímavích budov a protože bych se do něj chtěl jednou podívat. Las Vegas je největší město státu Nevada ve Spojených státech amerických. Žije tam pře 600 000 obyvatel. Město je součástí Metropolitní oblasti Las Vegas, pod kterou spadají také města North Las Vegas, Henderson, Boulder City, Paradise, Spring Valley, Sunrise Manor a Whitney. Celá tato oblast má přibližně 2 milióny obyvatel. Město patří mezi nejvíce se rozvíjející města USA. Las Vegas je především známé svým nočním životem ale také i zločinností. Srdcem Las Vegas je ulice nazývaná The Strip dlouhá 7,2 km. V této části se nachází většina hotelových komplexů, které jsou zároveň i obřími kasíny. Zajímavým dopravním prostředkem je Monorail, který však slouží pouze pro přepravu mezi hlavními hotely na The Strip. Nachází se zde 18 z 25 největších hotelů na světě. Narodili se zde někteří významní lidé např.: tenisti Jack Kramer a Andre Agassi, herečka Charisma Carpenter, zpěváci Brandon Flowers, Brandom Urie a Thomas lan Nicholas.
Doplňuji:
Trochu sem to upravim, propojil věty, ale nevím co mám dát na konec.
Las Vegas jsem si vybral, protože je tam spousta zajímavích budov a protože bych se do něj chtěl jednou podívat. Las Vegas je největší město státu Nevada ve Spojených státech amerických a žije tady pře 600 000 obyvatel. Město je součástí Metropolitní oblasti Las Vegas, pod kterou spadají také města North Las Vegas, Henderson, Boulder City, Paradise, Spring Valley, Sunrise Manor a Whitney. Celá tato oblast má přibližně 2 milióny obyvatel. Las Vegas patří mezi nejvíce se rozvíjející města USA a je především známé svým nočním životem ale také i zločinností. Srdcem Las Vegas je ulice nazývaná The Strip dlouhá 7,2 km, kde se nachází většina hotelových komplexů, které jsou zároveň i obřími kasíny. Zajímavým dopravním prostředkem je Monorail, který slouží pouze pro přepravu mezi hlavními hotely na The Strip. Nachází se zde 18 z 25 největších hotelů na světě. Narodili se zde někteří významní lidé např.: tenisti Jack Kramer a Andre Agassi, herečka Charisma Carpenter, zpěváci Brandon Flowers, Brandom Urie a Thomas lan Nicholas.

Nejlepší odpověď
annas

Nic moc...Jako ml. cvič. to nevipadá.

Nevím, o jaké mluvnické cvičení jde. Mluvený projev, psaný projev?
Jinak se opakují slova, objeví i pravopisné chyby,. Místo příslovcí je vhodnější použít zájmena, lépe propojit věty., protože občas chybí náváznost. Vhodnější závěr.

Další odpovědi
Syd

Nic moc...Jako ml. cvič. to nevipadá.

Doplňuji:
Ono to pořádně jako mluvnické cvičení ani vypadat nemůže, když to je článek z wikipedie. Měl/a sis zvolit jiný město, o kterým je tam ten článek aspoň delší. Z většího množství informací bys vybral/a některý a nestalo by se to, že tam máš přehršel nenavazujících faktů. Tady je nějakej další článek, z kterýho se můžeš inspirovat: http://www.chi­cagocz.com/las-vegas-v-hlavnim-meste-zabavy/
Problém je, že mluvnické cvičení by mělo být předneseno tvými slovy, od toho to je mluvnické cvičení. Zkusila bych to tedy nějak přetlumočit svými slovy a přidat nějaký vlastní názor nebo konkretizovat co všechno se ti na Las Vegas líbí a co ne a co konkrétně bys tam chtěl vidět a vyzkoušet.

briketka10

Nic moc...Jako ml. cvič. to nevipadá.

opsaný text by ve škole hned poznali a těch chyb !
to si oprav, zkus vložit svá slova..
třeba, že by se Ti tam líbilo jet na prázdniny, nebo studovat anebo, že si třeba dopisuješ s někým a pojedeš tam v létě na brigádu, že Tě ten kamarád zve a tím to ukonči..

Děda Louda

Nic moc...Jako ml. cvič. to nevipadá.

Doplňuji:
Jestli takhle má vypadat mluvnické cvičení, nejsem zrovna přesvědčen. Takhle ténují kopisti a opisovači.

anonym

Je to krátký.

Jo a ještě u prací do školy musíš uvést zdroje z kterých si čerpal! :) jinak dobrý

Pavel1212

Nic moc...Jako ml. cvič. to nevipadá.

Syd

Mimochodem: víš, co to je metropolitní oblast, The Strip a Monorail? Ne? Tak jak o tom můžeš mluvit? Učitelka se tě asi taky bude ptát. A co jí řekneš? Že takhle to psali na wikipedii?

CJNERO

Metropolitní znamená něco jako velkoměsto, nebo velký… The Strip je ta hlavní ulice kde jsou všechny ty kasina a hotely. Monorail je dopravní prostředek kterym se lze dopravovat pouze mezi hotely na The Strip.

Syd

jinak je to jednokolejka

CJNERO

Má to být mluvené…tak nevím. Vyšlo mi to zhruba na 1min a 30s.

annas

Nevím, jak formulovala vyučující. U mluveného projevu by mělo být oslovení. Nevím, od které chodíš třídy.

Zdroj by měl být uvedený, chce cvičení upravit. Opakování: tam, je, malá slovní zásoba. I zpaměti se dá jinak formulovat, případně přehodit jednotlivé věty.

CJNERO

Chodim do 8. třídy