tomy smyk

ahoj lidi pomozte mi prosim jak vypocitam zda lze trojuhelnik setrojit?

ja si myslim ze podle pythagorovi vety.
Doplňuji:
dekuji za odpoved ja jsem na to uplne zapomel

Nejlepší odpověď
M.

Například tak, že když sečteš libovolné dvě strany, tak musí být větší než zbylá třetí.

Další odpovědi
Anglie2001

Součet jeho dvou stran je VŽDY větší než starana třetí

Děda Louda

Součet délek dvou stran trojúhelníku je větší, než délka třetí strany.

tomy smyk

ale to by slo pomoci pytagorovi vety ne?

gepik

Pythagorova věta, myslím, platí jen na pravoúhlý trojúhelník, ale to, co radí holky je jednoduché řešení pro každý trojúhelník. A je to odpověď přesně na tvou obecnou otázku.