tomy smyk

ahoj lidi kdo to asi uhodne

cau, prisim vas vi nekdo kdo a kdy vyrobil 1 zbran(strelnou) diky za odpoved.
Doplňuji:
thanks, ale ja myslim ty karabiny nebo jak se jim nadava ze 16–17 stol

Nejlepší odpověď
quentos

není známo. Střelné zbraně jsou staré více než tisíc let – jejich vynález pochází z Číny a šel ruku v ruce s vynálezem střelného prachu. Za vůbec první střelnou zbraň byla považována čínská ohnivá kopí – ovšem kdo je poprvé vyrobil, se rovněž neví.

Zdroj: http://science­.howstuffworks­.com/innovati­on/inventions/who-invented-the-first-gun.htm

Další odpovědi
ministri

Asi máte na myslíte palnou zbraň. Střelná zbraň je i luk. Palné zbraně se v Evropě začínají objevovat asi ve 14. stol. a mezi prvními zbraněmi tohoto druhu byla děla. Řekl bych, že vynálezce nelze identifikovat, protože vývoj palných zbraní byl v různých částech světa jiný a někdy na sobě nezávislé. K vojenskému využití střelného prachu došlo poprvé v Číně, předtím se používal jen k ohňostrojům.