Bronzový

Ahoj,komu neni tenhle svet lhostejny a co pro to delate?

Doplňuji:
Huxo-zachvat smichu-diky.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Se světem toho moc neudělám, ale vlastní život a okolí mi lhostejné není.
Co pro to dělám?
Vše.. a nejlépe, jak umín.
(Ano, na takhle obecnou otázku, takhle obecná odpověď).

Další odpovědi:

Zlatý

tvl huxo, teď jsi mě fakt rozesmál! :-)

Ale abych i odpověděl... myslím, že každý by měl nejdřív "vyřešit" sám sebe, tj. postarat se o to, aby se mohl sám na sebe každé ráno podívat do zrcadla bez jakýchkoli negací. Pokud toho člověk dokáže dosáhnout alespoň z větší části, pak může vyvíjet aktivity, aby pomohl i ostatním v jejich úsilí. Tato pomoc ale musí být smysluplná, uvážená, tak aby se nestala "medvědí službou".

Mám na to takovou vlastní formulku: Žij tak aby ses nemusela stydět, když o tobě někdo bude říkat pravdu.

Zlatý

Snažím se pomoci lidem v tom, aby měli sílu na to něco pro sebe (svět) dělat, ne rezignovat a založit své přežívání třeba na tebou zmiňované lhostejnosti.

Stříbrný

právě jsem kvůli tomu shlédl 1,5 hodinu politických žvástů...

Bronzový

Snažím se dát do kupy hlavně ten svět kolem mě. :) Nechci znít sobecky, mám namysli hlavně moji rodinu, příbuzné a přítelkyni. Bohužel ty ostatní věci, za které nerozhodujeme my obyčejní lidi, mi dost kazí ten pohled na můj optimistický výhled do budoucna. Řešení ? Nejspíš půjdu dělat do ciziny a nejspíš se tam i přestěhuji. Už se mi to jednou vyplatilo, podruhé to snad může být ještě lepší :)

Bronzový

Mám panický strach z buranství a primitivismu. Bohužel kapitalismus u nás je na tom postaven. Dost neznadějná situace pro příjemné žití. Něco se musí stát, aby se svět změnil. Zatím je snad lepší se izolovat od zhoubných vlivů naší společnosti.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3361
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1079
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.