Kluckin

Kde najdu omezovač stahování?

Ahoj, tohle je docela zvláštní, jelikož vážně pořád stahuju jen 200–300Kb/s…zatímco rychlost internetu má být 100 Mb/s :/
Kámoš mi řekl, že někde mám zapnutý omezovač, ale nikde to nemůžu najít
(jestli to pomůže, mám Windows XP – ano, je to smutné)

Nejlepší odpověď
Quimby

Změr si rychlost jak píše mosoj.
Každopádně rychlost stahování nezávisí pouze na rychlosti internetu, to je vlastně maximum, co můžeš stahovat. Rychlost se odvíjí vždy od nejslabšího článku v řetězci, což často bývá server odkud stahuješ.
Druhá věc je to, že máš asi nepořádek v jednotkách. Rychlost internetu se většinou uvádí v megabitech – což může být těch 100. Ovšem rychlost stahování, kterou zobrazují programy jsou často v bajtech. 100 megabitů odpovídá 100/8= 12,5 megabajtů.

Další odpovědi
mosoj

XP za to nemohou. Nesmíš všemu věřit. Co si takhle změřit rychlost netu na Spedtestu.
Doplňuji:
http://www.spe­edtest.net/

Clouseau

Jaku rychlost máš na smlouvě s poskytovatelem? To že ti XPčka ukážou že tvoje připojení je rychlostí 100Mb/s znamená jen a pouze to, že kabel kterej je do počítače zasunurý a vede k poskytovateli internetu přenáší data touto rychlostí. Může to být 10–100 nebo 1000. Nicméně to je jen a pouze rychlost tohoto rozhraní. Není to rychlost tvého připojení do internetu. Tu určuje tvůj poskytovatel podle smlouvy.

setapouch

Viz Quimby, zejm. „Rychlost se odvíjí vždy od nejslabšího článku v řetězci, což často bývá server odkud stahuješ.“.

Pokud server, ze ktereho stahujes, je pripojeny napr. na 1mbit lince upstream (odesilani z pohledu toho serveru), tak proste nemuzes prijimat stokrat vyssi rychlosti. A to pravdepodobne z nej nestahujes sam.

Awe

Hlavní problém bude v tom že stahuješ z uložta a jiných sraček „zadarmo“ jestli chceš stahovat plnou rychlostí musíš si zaplatit kredit…Ale nepočítej stím že když máš 100Mb net budeš stahovat 100 mb/s ale maximum je zhruba kolem 12mb/s… Dále záleží na kvalitě serveru…
Doplňuji:
Kromě toho žádný omezovač ve win. není