Godzilla

Ahoj kamarádka má psa který neposlouchá a nechce se tomu učit!Sem moooooc vděčná za každou radu a odpověď

Ahojky!
Moje kámoška má psa.Mospíka jsou mu 4 roky a jmenuje se Toby,je krásný,hodný,ale má to háček.Je strašně neposlušný neumí ani sedni.Prostě nic!
A já se chci zeptat jestli se může něco naučit v takovém věku
Pokud ano tak co??A jak to máme udělat??
Sem moooooc vděčná za každou radu a odpověď

GODZILLA
Doplňuji:
A na cvičiště nemůžeme je od nás asi 50 km.

Nejlepší odpověď
anonym

Mops je nejmenší dogovité plemeno a takové „dogy“ jsou trošku pomalejší,pali­čatější,ale zase naučené věci -i výcvikové chyby hned tak nezapomínají.Pokud se kamarádka nevěnovala výchově mopse a výcviku v jeho mládí nebo udělala nějaké chyby,napravit to půjde dost těžko.Samozřejmě to možné je,ale chtělo by to zkušenějšího poradce.Upřímně si myslím,že učit čtyřletého mopse povel sedni ap.není nezbytně nutné.Od takového psa je důležité vyžadovat spolehlivé přivolání (v zájmu jeho bezpečnost) aby počkal bez problémů před obchodem,nesebral a nepozřel ze země kdejaký fujtabl (což při pažravosti mopsů je někdy nadliský výkon) aby počkal bez problémů doma v době nepřítomnosti lidiček a jiné věci,které patří spíš do oblasti výchovy než výcviku a tyto požadavky si přizpůsobí každá rodina podle svého životního stylu a potřeb…:D

Další odpovědi
beer

Pravděpodobně pravidla výcviku neovládá tvoje kamarádka, zkrátka neumí psa učit. Ona s tím proto udělá něco sotva.
Pod vedením zkušenějšího se pes naučit základy ještě může.
Zkušenost

Doplňuji:
Více najdeš na netu, nebo taky zde:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nova?questi­on=jak+nau%C4%8Dit+psa­&categoryId=142

gnr54

Nejideálněší je naučit psa povelum do půl roku. Ve 4řech letech je to těžký a taky bych doporučila cvičák.