ahoj je pravda že čím dřív dám přihlášku na stř.školu tím větší šanci mám na přijetí?

Nejlepší odpověď
annas

Letos opět musí všichni uchazeči o studium na škole skládat přijímací zkoušky. Takže stejná šance pro všechny.
Nevěřte poplašným zprávám.
Doplňuji:
Ad ocko. Nemáte pravdu, letos musí všechny děti složit přijímací zkoušky. Opakuji, že pro letošní přijímací řízení platí nová vyhláška.

Moje informace pocházejí přímo od pramene – z jedné střední školy.

Další odpovědi
anonym

Ne. Škola má termín na doručení přihlášek ke studiu a teprve po tomto termínu se přihlášky „uzavřou“. Pokud mají následovat přijímací zkoušky, tak pořadí došlých přihlášek, ani prospěch žáků a jejich hodnocení základní školou nesehrávají žádnou úlohu a teprve po přijímacích zkouškách se provádí výběr žáků ke studiu. Rozhodující je v tom případě výsledek zkoušky.
Na některé školy je možno nastoupit bez přijímacích zkoušek a přijímací řízení se provádí na základě došlých přihlášek. Ani zde není rozhodující pořadí došlých přihlášek. Posuzuje se hodnocení žáka a jeho předpoklady ke studiu. Bez přijímacích zkoušek je možno nastoupit ke studiu většinou jen u učňovských oborů.
Šanci ke studiu máte samozřejmě jen v případě, že nezapomenete přihlášku podat včas.
Doplňuji:
Ad Annas, mé informace jsou také z konkrétní střední školy a pokud Tys nenarazila na nějaké výjimky, ještě to neznamená, že neexistují.

KdoSiOdJinud

Pokud více než je kapacita uchazečů podá přihlášku v termínu, tak škola vypíše přijímačky. Aby rozhodoval pouze čas mi přijde jako blbost :)

annas

Otázka se týkala střední školy s maturitou, takže jsem již sousloví neopakovala. Termín pro podání přihlášek na SŠ končí (mám pocit 15. 3.
K přijetí na učiliště platí jiná pravidla.