ahoj je pravda že čím dřív dám přihlášku na stř.školu tím větší šanci mám na přijetí?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Letos opět musí všichni uchazeči o studium na škole skládat přijímací zkoušky. Takže stejná šance pro všechny.
Nevěřte poplašným zprávám.
Doplňuji:
Ad ocko. Nemáte pravdu, letos musí všechny děti složit přijímací zkoušky. Opakuji, že pro letošní přijímací řízení platí nová vyhláška.

Moje informace pocházejí přímo od pramene - z jedné střední školy.

Další odpovědi:

Ne. Škola má termín na doručení přihlášek ke studiu a teprve po tomto termínu se přihlášky "uzavřou". Pokud mají následovat přijímací zkoušky, tak pořadí došlých přihlášek, ani prospěch žáků a jejich hodnocení základní školou nesehrávají žádnou úlohu a teprve po přijímacích zkouškách se provádí výběr žáků ke studiu. Rozhodující je v tom případě výsledek zkoušky.
Na některé školy je možno nastoupit bez přijímacích zkoušek a přijímací řízení se provádí na základě došlých přihlášek. Ani zde není rozhodující pořadí došlých přihlášek. Posuzuje se hodnocení žáka a jeho předpoklady ke studiu. Bez přijímacích zkoušek je možno nastoupit ke studiu většinou jen u učňovských oborů.
Šanci ke studiu máte samozřejmě jen v případě, že nezapomenete přihlášku podat včas.
Doplňuji:
Ad Annas, mé informace jsou také z konkrétní střední školy a pokud Tys nenarazila na nějaké výjimky, ještě to neznamená, že neexistují.

Bronzový

Pokud více než je kapacita uchazečů podá přihlášku v termínu, tak škola vypíše přijímačky. Aby rozhodoval pouze čas mi přijde jako blbost :)

Diskuze k otázce

Zlatý

annas

Otázka se týkala střední školy s maturitou, takže jsem již sousloví neopakovala. Termín pro podání přihlášek na SŠ končí (mám pocit 15. 3.
K přijetí na učiliště platí jiná pravidla.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2420
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.