Nela Pávková

Ahoj, jaký telefon je lepší?

Sestra se rozhuduje mezi těmito telefony:Prestigio MultiPhone 3400 DUO černý nebo Alcatel onetouch 4030D. Já jsem jí řikala že by byl asi lepší ten Prestigo ale nevím jelikož s ním nemám zkušenosti. Tak prosím když by z vás někdo věděl který je lepší nebo alespoň nějaký doporučili (do 2500 max) tak bych byla ráda. Za odpovědi předem děkuji. 🙂

Nejlepší odpověď
Bedy

PRESTIGIO MultiPhone 3400 DUO – tak cena zhruba odpovídá kvalitě, rozhodně by od toho Vaše sestra neměla očekávat žádné zázraky – poměrně slabá baterie (výdrž tak slabé dva dny), displej nic moc, poměrně málo operační paměti (512MB opravdu pro Android nestačí pokud neplánuje na mobilu jen psát SMS a volat), kvalita materiálu také není nejlepší – no co čekat od mobilu za 2 tisíce.
Na druhou stranu je zde dvoujádrový procesor, takže ovládání telefonu jako takové by mělo být celkem plynulé, pokud tam nemáte více spuštěných aplikací.

Alcatel OneTouch 4030D – no to skoro nestojí ani za řeč pomalu – opravdu velmi slabá baterie – každodenní nabíjení očekávejte, mizerné materiály – mobil vrže a opět se nám moc nepředali s tou operační pamětí, procesor je jen jednojádrový. Nic moc.

Takže bych to spíš viděl na ten Prestigio, ale tím ho Vaší sestře ne doporučuji. Osobně bych Vaší sestře doporučil nějaký kvalitní značkový mobil a ne tyto levné číny. Podle výběru hádám, že Vaše sestra chce telefon na 2 SIM karty.

V takovém případě bych Vaší sestře doporučil telefon Nokia Asha 308, který určitě zaujme svým líbivým až elegantním vzhledem (není to nějaký papundekl jak ty dva výše uvedené mobily), poměrně dlouhou výdrží baterie – při obou aktivních SIM kartách při běžném použití vydrží 3 dny a pěkný hlasitý reproduktor (najít takhle dobrý reproduktor u mobilů za 2 tisíce je skoro jako hledat jehlu v kupce sena).
Jako další výhodu zde shledávám úsporný internetový prohlížeč, který šetří FUP limit, na druhou stranu však zamrzí podpora Wi-Fi. Nicméně při dnešních cenách internetu v mobilu se to dá přežít, někteří operátoři (např. Mobil.cz) nabízí dokonce, byť ne příliš rychlý, internet v mobilu zdarma.

Kdyby Vaše sestra trvala na Wi-Fi a na podpoře 2 SIM karet, doporučím Nokia Asha 501 – nabízí též výbornou výdrž baterie, originální barevný vzhled, slušný fotoaparát. Jen cena je tak tak do 2 500 Kč. Ale zase toho nabídne opravdu docela dost.

Do 2500 Kč už asi nic lepšího neseženete, maximálně ještě tak LG T375 Optimus T3. Výhodou je právě přítomnost Wi-Fi, pěkné rozměry pro holku, nicméně výdrž baterie je tak dva dny a určitě zamrzí slabá podpora aplikací a her – není tam žádné centrální oficiální místo odkud lze stahovat hry a aplikace – je to nutné shánět kdesi po internetu – je to spíš takový telefon pro nenáročné, co prostě chtějí malý levný telefon na dvě SIMky a Wi-Fi aby si zkontrolovali emaily, koukli na Facebook apod.

Další odpovědi
Majkl95

Koukni na bazar mobil nokia lumia ;)