Erik6598

Ahoj jaké známky potřebuji na Uměleckou školu?

Nejlepší odpověď
Nevíteto?

Potřebuješ talent 🙂 většinou minimálně 20 kreseb/maleb (někdy je chtějí zapaspartované), které tam předložíš a udělat talentovky (může zahrnovat třeba kresbu portrétu + další zadání) a nakonec pohovor, ještě se tam píšou nějaké testy s otázky typu co je to madona, jaký umělecký směr…), myslím, že talenkovky se dělají v většinou lednu 🙂

Další odpovědi
annas

Otázka, na níž nezná nikdo odpověď. Záleží na tom, kolik žáků bude škola brát,, jaký budou mít prospěch a talent, zda připočítávají body za aktivity atd.

Na každé škole mají jiná kritéria. Jak je vidět z odkazu, na umělecké škole v Ostravě upřednostňují talent.

Kritéria přijetí na SUŠ v Ostravě
http://www.ume­lecka.cz/sper­k.php?page=ter­minyapozadavky82

"Čtyřleté studium (pro absolventy ZŠ

  1. výsledky talentových zkoušek 60% = max. 60 bodů
  2. studijní výsledky ze ZŠ 20 % = max. 20 bodů
  3. výsledky přijímacího pohovoru 15% = max. 15 bodů
  4. úspěchy žáka na soutěžích, docházka na ZUŠ, zdravotní znevýhodnění apod. 5 % = max. 5 bodů

Maximální počet bodů = 100
Minimální počet bodů = 50

O přijetí rozhoduje bodové pořadí výsledků. Uchazeči budou přijati při splnění min. 50 bodů."

Kiti

Záleží na škole, každá to má jinak. Většinou chtěj vidět i něco, co jsi už dělal, aby si nemysleli, že tam jdeš kvůli „volnějšímu“ režimu.
Hlavně budeš potřebovat udělat talentový zkoušky a určitě nějakej všeobecnej přehled, pak se taky dělaj ústní zkoušky, tam se tě budou třeba ptát jaký máš rád umělce a proč, proč tě zajímá jejich škola a co by si rád dělal.
Ale je to hodně individuální, jen říkám, jak to bylo, když jsem šla já.