perna

Ahoj, jake jsou rozdily mezi formalnil a neformalnim sakem ? (myslim fyzicke rozdily nikoliv vhodnost noseni apod. )

Nejlepší odpověď
Lucijej

Řekla bych, že především, že to závisí především na materiálu, ze kterého je ušitý.
Wiki: „Společenský oblek bývá většinou z jemné česané vlny; také se používá hedvábí, mohér či kašmír, obvykle jako příměs vlněné látky. Kvalitní vlněný materiál bývá označen slovem Super a číslem (např. Super 120'S). Čím vyšší je toto číslo, tím jemnější a kvalitnější látka. Levné obleky se vyrábějí z umělých vláken nebo směsi vlny a umělého vlákna, nejčastěji polyesteru. Vycházkové obleky bývají obvykle v chladných měsících z hrubší vlny (např. flanel nebo tvíd) nebo z bavlněného manšestru, v teplých měsících pak z lehčí bavlny nebo lnu.“
Neformální sako může mít i výstřednější bar­vy.