jezdkyně548

Ahoj,jaka jsou nejlehci,ci nejlepsi gymnazia v Hlavnim meste? ;)

Ahoj,jaka jsou nejlehci,ci nejlepsi gymnazia v Hlavnim meste? ;) diky

Odpovědi
lukas.zmizik

Co to jsou dneska za lidi, že maj prioritu jít na gymnázium ale aby to bylo co nejlehčí ale hlavně aby to bylo gymnázium?

lucka :-D

ÁNevím na co se specializuješ, ale já bych mezi lehčí zařadila i Gymnázium Heyrovského, protože múj bratr, který moc neoplývá inteligenci to tam docela zvládá
A já osobně chodím do Gymnázia nad Štolou a zde jsem velice spokojena, jsou zde milí profesoři a učivo se dá také zvládnout, ale ještě jednou říkám, že záleží na tom, jak moc seš ochotna se učit a jak ti jde škola. Držím palce při vybírání školy. 😁 😉

Krakis

Nejlehčí nejsou vždy nejlepší,ale podle tvé češtiny bych zvolil raději učiliště..... 🙂

ivzez

Gymnázia mají všechny téměř stejnou úroveň.
Obecně lze říci, že je o něco snazší humanitní nebo všeobecné zaměření,
naopak technické nebo přírovědné zaměření bývá o něco obtížnější.
Ale rozdíly nejsou velké.

Psychotic

lukas.zmizik: Maturita je poměrně jednoduchá, ta obtížná část střední školy zpravidla je k ní dojít. Na gymnázium obvykle lidé chodí proto, že chtějí na vysokou školu, ale zatím nevědí jakou. A na vysoké škole (teď nechci některým školám křividit, ale…) zpravidla nepřihlížejí na obtížnost školy, chtějí vidět vysvědčení. Na jednodušším gymnáziu budou lepší známky = větší šance být přijat na vysokou školu.
Za to nemůže tazatel, ten se chová logicky. Možná kdyby vysoké školy nechtěly znát vysvědčení z každého ročníku SŠ (resp. kdyby zákon říkal že ho nesmějí chtít) a místo toho třeba zavedli lepší přijímací testy, tento problém by zmizel.