Luca123456

Jak se zachovat, když potkám divoký prase?

Ahoj, jak mam vylézt na strom, když jezdím potmě do práce na kole a vedle je kukuřice a pak na další straně je posekaný pole :D mam z toho docela hrůzu, poraďte mi :)

Nejlepší odpověď
Rokio

Hlavní je nemít strach nebo ho min. nedát ho najevo. Zvíře to ucítí.

Divoká prasata jsou ale plachá, takže na tebe nezaútočí. Já jsem už párkrát potkal divočáka s otcem. Jakmile nás uvidělo, uteklo.

Další odpovědi
Drap

Neměj strach. Pokud jezdíš na kole tak divočáka nepotkáš. On tě slyší daleko dříve než ho ty zahlédneš a vyhne se ti. Stejně tak nemá důvod z kukuřice přebíhat na holé pole

yuko

Haha.. Kdysi nam jeden myslivec poradil: „Nejlepe uteci a vysplhat na strom a modlit se .“ Nastesti jsem se s jednim divokym prasetem v lese jeste nepotkala, zato na ulici jich je… zvlaste v pozdnich hodinach…
Asi plati, neprojevit strach a kdyz by bylo nejhur, slapnout do pedalu, co to da.

redy

Kdyby se to prase rozhodlo jít po tobě, tak nějaký šlapání na kole tě neuchrání.

Naštěstí prasata jsou akční, když mají mladé. Jinak se raděj schovaj.

Jinak stačí mít sebou pár jablek a hodit jim je. 🙂
A modlit se, taky neuškodí 🙂

Nuk nuk

Pokud jedete na kole po cestě a k tomu podél pole, je pravděpodobnost setkání s divokým prasetem nulová. Ono to kolo děá docela rámus a takové divoké prase nebude čekat, až k němu dojedete, aby na Vás mohlo vybafnout. To vezme do prasečích a Vy o něm nebudete ani vědět.
Pokud by přeci jen došlo k tomu, že byste se setkala s takovým zvířetem pak záleží na okolnostech.
Pokud to bude samec, pravděpodobně ho uvidíte jen utíkat, Nemá důvod na člověka útočit.
Horší je samice s mláďaty. První zásada zní, nedívat se jí do očí, ta platí u všech divokých zvířat. Druhá zásada zní nemávat rukama a nekřičet. No, a pak tedy ta třetí – prý vylézt na ten strom a počkat, až odejde. Vyzkoušené to nemám, ale slyšela jsem, že tam člověk vyšplhá, ani neví jak.

carlosbomber

Lidi nchápu jak můžete říct že když nekdo jede na kole po ceste vedle pole je šance potkat divočáka nuloví. toto je absoutní nesmysl. i divočáci přebíhají cesty a hledají si nove příbytky a potravu. mluvím z vlastní zkušenosti už několikrát se mě stalo že jsem je na kole málem srazil. a ted na původní otázku: nejlepší je pokud se potká tak počkat a nědělat žádne prudké pohyby a nepanikařit.