smoulinkaq

Ahoj jak se poradit s oteklyma nohama? dik

Nejlepší odpověď
www

Otoky kolem kotníků i jiné jsou důsledkem nemoci.
Při léčbě otoků kolem kotníků a níž se doporučuje procvičovat končetiny při delším sezení, zvedat končetiny do vyšší polohy ap.
Více ti řekne lékař.
Zkušenost

Další odpovědi
marci1

Jediná rada je : Návštěva lékaře. http://sdeleni­.idnes.cz/tez­ke-a-otekle-nohy-mohou-znamenat-vazny-problem-fb1-/ona_sdeleni.as­px?c=A100615_145629_o­na_sdeleni_ahr

elektrikář

Zajdi si k doktorovi dostaneš léky na odvodnění za týden to pak přejde.

anonym

Lékař musí zjistit příčinu. Z celé řady možností (játra, ledviny, nefunkční lymfatický systém atd.) je třeba zjistit tu, která problém způsobuje. Ty tomu můžeš pomoci tak, že si budeš hlídat jídelníček a vše, co ti dělá špatně. Opatrná fyzická aktivita je velmi potřebná. Hlavně zvednout nohy nahoru a opřít je o stěnu, lehce s nimi cvičit, dále „!jízda na kole“ apod.
Důležité je najít skutečnou příčinu problémů a nevzdat to. Zdraví máš jen jedno, oteklé kotníky signalizují, že je třeba zaměřit se na sebe a skončit se vším, co Tobě osobně nedělá dobře.

mosoj

  1. Otoky mohou způsobovat i některé léky.
  2. Je třeba vyloučit náběh na trombózu. To může udělat jenom lékař alespoň tím , že nechá udělat v laboratoři D – dimery. Podle toho naordinuje další léčbu včetně kompresivních punčoch.
  3. Tady to nikdo nevyřeší, byť si myslí že ano !! Trombóza a z ní vzniklá embolie bývá smrtelné onemocnění !!!!

Těch možností způsobujících otok nohou moc není. Nezanedbával bych to vyšetření.

lota

Pár tipů je i tady: http://zena.cen­trum.cz/zdravi/cla­nek.phtml?id=78­4836

marci1

Tazatelka uvádí otoky nohou.