jezdkyně548

Ahoj,existují gymnázia,kde se nedělají příjmačky? :D

Ahoj,existují gymnázia,kde se nedělají příjmačky? :D Jen mě to zajímá,jestli se tam mohou dostat i … :D

Nejlepší odpověď
annas

Existují gymnázia, na něž se dostanou studenti s výborným prospěchem a umsítěním na olympiádách.

Neuvedla jste bydliště, takže nevím, k čemu vám informace poslouží.

http://www.gym­nazium-amazon.cz/titulni-strana/obsah/pro-zajemce-o-studium

Přijetí bez přijímacích zkoušek = studijní průměr na ZŠ nebo na víceletém gymnáziu je do 1,3 včetně (průměr ze všech předmětů)

Stejně toto gymnázium
http://www.gy­bot.cz/rubrika/89-Prijimaci-rizeni-Prijimaci-rizeni-2014/index.htm

Ředitel školy přijme bez přijímací zkoušky uchazeče, kteří mají
buď
průměrný prospěch na obou sledovaných vysvědčeních menší nebo roven 1,10
nebo
průměrný prospěch na obou sledovaných vysvědčeních menší nebo roven 1,50 a současně se umístili do 3. místa včetně v obvodním (okresním) nebo do 10. místa včetně v krajském kole olympiády z matematiky, fyziky, chemie, zeměpisu nebo přírodopisu, konané v České republice a doložené originálem diplomu do 15. 3. 2014 do 16.00. Seznam pořadatelů olympiád, uznávaných při přijímacím řízení viz níže.

Pokud tato kritéria pro přijetí bez přijímací zkoušky splní více než 45 uchazečů, budou všichni uchazeči dělat přijímací zkoušku.

atd.

Žáci 9. třídy ZŠ přijímací zkoušky konat nebudou. Budou přijímáni podle součtu studijních průměrů z pololetí 8. ročníku, konce 8. ročníku a pololetí 9. ročníku ZŠ. Součástí celkového hodnocení je případný bonus za umístění v některé ze soutěží nebo olympiád vědomostního charakteru, a to nejhůře do 3. místa v rámci okresu, kraje či republiky. Za 3. místo v okresním kole získává uchazeč 0,1 bodu, která se od součtu průměrných prospěchů odečte. Za každé vyšší umístnění podle hierarchie získá uchazeč další desetiny bodu. Do celkového součtu se započítává pouze jedno – nejlepší – umístnění. Doklad o úspěchu v některé ze soutěží přikládá uchazeč jako přílohu přihlášky. Počítač sestaví podle daných hodnot pořadí a prvních třicet žáků bude přijato.

http://www.gym­susice.cz/aktu­alne/prijimaci_ri­zeni/

Další odpovědi
Futurama39

Ano existují soukromá gymnázia avšak rodiče si připlatí :D

MarySan

Jo bylo by dobrý kdyby se nemohli dělat přijímačky :D