Klára K.

ahoj, existuje nějaká mnemotechnická pomůcka na zapamatování světových stran?

na mapách.
jako kde je nahoře atd.
Doplňuji:
no jo, ale doleva a doprava?

Nejlepší odpověď
huxa

na jakou stranu od nás je Rusko? A jak se rusku, polsku, … říká? Východ, ne? :) a se Západem je to to samé

Další odpovědi
hanulka11

tak to asi ne …musíš si pamatovat nad hlavou je nahoře/sever/ a pod nohama je dole /Jih/ nechápu co je na tom těžkého
Doplňuji:
myslím, že si děláš legraci .....víc k tomu nelze nic říct

Fienir

Česky: Sjetý vlk je zhulen.
Mezinárodně: Nalitý eskymák smrdí whiskey.

počáteční písmena značí světovou stranu, pořadí jde po směru hodinových ručiček.

BANAN93

nevím jak to myslíš mnemotechnická pomůcka :D ..... nikdo v sobě kompas nemá…
v přírodě nám pomáhají například některé druhy lišejníků, nebo hvězdy. V obydlené části země pomáhá znalost mapy určitě by měl každý znát alespoň okolí svého bydliště a ukázat na světové strany......
Jinak slunce zapadá na západu a vychází na východě.....

kelley

Nahoře je sever, dole jih, vpravo východ, vlevo západ. Žádnou konkrétní pomůcku neznám, ale zkus si nějakou vymyslet. Třeba nějakou větu sestavenou z počátečních písmen světových stran a slov „nahoře“, „dole“ atd…

mosoj

Nahoře je nahoře, nesmíš mít ale písmenka vzhůru nohama.
Jestli ti to dělá problém, pověs si mapu na zeď a hned máš nahoře a dole.
Pane jo !!

Lleni

Naše učitelka nám poradila, ža tam kde je východ tak je ve šlolách věšinou východ( dveře)))
Od žáků))