smoulinkaq

Poradíte co mám dělat??

Ahoj dostavám starobní duchod 3100 ted mi žemřel manžel ted mi přišli dopisy že mi budou stahovat z duchodu
co měl manžel dluhy a v dopisech na to odvolaní neni poradtee co by mělá dělat? nemam narok na naký přispěvek? děkuju.P.Jonášová

Nejlepší odpověď
zzzzz

Ten starobní důchod máte proč 3100?
Za manžela dluhy uhradit musíte, nevím, kdo vám dopisy poslal. Pokud o dluzích víte a souhlasíte s nimi, domluvte si splátkový kalendář.

Pokud jste v hmotné nouzi, což podle mě asi jste, tak zajděte na ÚP/sociálku a tam si podejte žádosti o všechny možné dávky. Já nejsem schopna takto posoudit, zda na ně máte nárok nebo ne. Rozhodne ÚP.

Jak jste na tom z majetkem? Máte něco co se dá prodat? Auto, chatu nebo tak něco? Pokud ano, tak dávky nedostanete, budete muset majetek prodat.

Další odpovědi
anonym

V dnešní době to nebudete mít jednoduché. http://finance­.idnes.cz/noz-dluhy-manzela-0mj-/viteze.aspx?c=A140124­_2026045_vite­ze_zuk

mosoj

Tady někdo neví co je to minimální důchod.
Mowlovi bych ho přál.
Životní minimum vám budou muset nechat a to je 3 400 Kč.
Takže z důchodu vám nikdo nic ztrhávat nemůže. Otázkou je, co máte za nemovitý majetek, který může exekutor zabavit a prodat.

anonym

Starobní důchod 3.100,–???
To je překlep a nebo pokus o vtip???
__
Hloupý pokus…
Doplňuji:
A nebo je uvedená suma v $ či €???

petra15

3100 ? to utratím za dva dny…:-):D
To nestací ani na nejmizernejsí boty.

petra15

mowla :DDDDxDDDD:-)))
co hádás ? preklep ?
nebo pokus o vtip ?

anonym

Netuším – neodpověděla ani na dotaz ZZZZZ, natož na můj.
😉