smoulinkaq

Dostali jsme kočku, která chodí na kočičí WC, a teď nám začla čurat i do postele. Co máme udělat?

Ahoj, už 2× to udělala. Děkuju

Odpovědi
karfigol

Kupte jí vlastní pelíšek a naučte jí spát v pelíšku, naše kočka má plastový pelíšek s podestýlkou, a když se tam náhodou vyčurá, tak ho stačí opláchnout. Pokud se vyčurala do postele, tak může být třeba jen nemocná, nemusela to udělat schválně. Pokud to schválně udělala, nejlepší je vyhnat jí z postele, aby si pamatovala, že se to nedělá.

zjentek

Zkuste oko za oko. Načurejte jí do steliva.
Teď vážně. Tohle ji nejspíš přejde, až si u vás zvykne. Je z vás zmatená, nechce vás v pelechu. Změní se to, až vás bude považovat za „své“. Může se to vrátit kdykoliv, kdy do pelechu přijde někdo nový. Třeba nový přítel. Psi a kočky to pak na truc dělají často.

GM

Kočka nikdy nic nedělá natruc (to jen lidi), chování, které popisuješ, je známkou toho, že jí něco chybí nebo vadí, nemá jiný způsob jak to dát najevo, mluvit neumí. Má WC v nějakém klidném koutku? V pelíšku se kočka spát nenaučí, když nebude chtít, není to pes, kterému poručíš, ale to ty jistě víš. Najde si svoje místo sama.

Cenobita

Většinou toto kočky začnou dělat, když jsou hodně dlouho přes den samy, je to takový jejich trest, vendeta. Jako jediná možnost je umístit někam do předsíně, tam jim dát kočkolit a nenechávat je samotné s peřinami a jiným textilem.

Také to kočky začnou dělat s věkem, jako koťata jsou vzorná a starší jsou nezodpovědné, ale stejně to vidím jako pomstu člověku, že jsou samy, mě zase kocour čůral na klávesnici.

dubraro

Neděje se to vždy po výměně čistého ložního prádla?
Pak by kočka reagovala na to, že se tam místo „vašeho“ ocitl „cizí“ pelech a přeznačkovává si jej svým pachem. Řešení – hned po převlečení si do postele na chvíli lehnout. Prádlo nabere váš pach, který je již pro kočku známý.