otázečkapani

ahoj co mám dělat když je mi deset a vážim 54 kg vynechat doktora prosím

Nejlepší odpověď
krum

Neznám tvou výšku, takže ti nemohu přesně poradit, každopádně to chce určitě změnit jídelníček. Přidej zeleninu, ovoce a jez pětkrát denně po 2–3 hodinách. Určitě se taky vyplatí se přihlásit do nějakého sportovního kroužku nebo se přinejmenším chodit na procházky, ale to už musíš ty, s tím ti nemůže pomoct nikdo zde ani z tvého okolí. Ale určitě můžeš poprosit maminku, aby ti podala pomocnou ruku a řešila případné problémy, ne?

Další odpovědi
anonym

Otázka končí otazníkem. A nenapsala jsi zda-li je to pro tebe hodně či málo.

hanny 2

Nejez hamburgery,hra­nolky – prostě jídla z fastfoodu,smažené a sladkosti,nepij colu,sladké džusy apod.- HLAVNĚ!!!
Ale chtělo by to výživového poradce,který ti udělá jídelníček „na míru“!

čelsi

http://www.is­tob.cz/index.php?op­tion=com_conten­t&task=view&id=1501&I­temid=270
Tady si zadej do dívky něco-14,5 svou vížku a váhu. Pokud se ti ukáže ok ideal nebo ok. Tak je to ideální nebo ok.
Pár kilo nadváha
Jestliže se šipka zastavila v těchto políčcích, není to signál k tomu, že byste měli začít držet nějaké přísné diety, ale spíše přemýšlet o tom, co jíte a zda by nešlo maličko přidat v pohybové aktivitě. Udržíte-li váhu pod kontrolou a nebudete dál moc přibírat, tím, že porostete, jako byste v podstatě hubli. (Co 1 cm do výšky, tím jakoby 1 kg dolů.) Pár rad, jak na zdravý životní styl a tím i udržování váhy, naleznete v tomto článku (odkaz na 1. článek). A nezapomeňte, že je vždy dobré požádat o pomoc dospělé a svého praktického lékaře nebo lékařku.

Pár kilo podváha
Často se děti v poradně ptají, co mají dělat, pokud jsou velmi hubené. Jestliže jste štíhlí od malička a nemáte díky tomu žádné zdravotní potíže, pak v tom zase nevidím takový problém. Pokuste se dobře (dostatečně) jíst, nevynechávejte žádná denní jídla, zařazujte dostatek zeleniny a ovoce, mléčných výrobků, sýrů, masa, pečiva, příloh – aby v jídelníčku nechyběly žádné živiny. Jestliže jsou s velkou štíhlostí však spojeny nějaké zdravotní potíže nebo pokud za krátký čas velmi zhubnete, je to určitě signál k tomu, aby celou věc začal řešit praktický lékař.

Vyhledej lékaře
Zastavila-li se ručička v tomto políčku (ať už ukázala velkou štíhlost nebo opak), je to opravdu signál vyhledat odbornou pomoc. Pokud si nevíte rady, určitě se ozvěte do Alíkovy poradny.

Kristyna4444

  1. jez co nejméně smažená jídla
  2. SPORTUJ! doporučuji běh, ale pokud se ti běhat začít nechce (chápu) tak alespoň choď na procházky
  3. jez snídaně
  4. jez 5× denně menší porce
  5. kup si modrý talíř (zmenšuje chuť k jídlu)
  6. sezení u počítače a televize vyměň za hry s kamarády a chůzi!