England1522

Ahoj co lidé musí udělat aby se dostaly do senátu či parlamentu?.

Nejlepší odpověď
Drap

Musí dovršit předepsaného věku, zapojit se do politiky a být zvoleni. To je vše !

Další odpovědi
zjentek

no hlavně nesmějí otevřeně projevovat svou podstatu, svůj názor a svou přirozenost. Nesmějí ukazovat, jestli jsou něčím jedineční a nesmějí řešit, čím jsou jedineční. Prostě neštěstí.

anonym

Musí splňovat podmínky dané zákonem:

Ústava v čl. 19 odst. 1 stanoví jako podmínku volitelnosti do Poslanecké sněmovny státní občanství České republiky, právo volit a věk 21 let. Do Senátu pak může být v souladu s čl. 19 odst. 2 Ústavy zvolen každý občan České republiky, který má právo volit a dosáhl věku 40 let.

Další upravuje volební zákon:
Volební systém
Do Senátu se volí většinovým systémem. Volební obvody jsou jednomandátové. O senátorské křeslo se podle Ústavy může ucházet kandidát starší 40 let.

Kromě kandidátů politických stran, hnutí a koalic může kandidovat i nezávislý kandidát, který musí získat nejméně 1 000 podpisů voličů z daného volebního obvodu (a složit kauci 20 000 Kč). Volič dává hlas přímo jednotlivému kandidátovi.

Pro bližší informaci doporučuji projít si volební zákony.

fcoop

Ono to není ani tak o tom,co musí udělat. Je to o určitých dispozicích. Politikem zcela jistě nemůže být typ Mirka Dušína. Ale Dlouhé Bidlo s celou tou partou jsou vyhovující.
A to proto,že politika je v podstatě obyčejná rvačka bez pravidel,maskovaná jako ušlechtilé zápolení o zásadách.

led

Musia sa narodiť.
Neskoršie stačí jedna z možností:
1 – v deň otvorených dverí sa ísť pozrieť
2 – zamestnať sa tam
3 – za predpokladu, že spĺňajú zákonné podmienky (viď odpovede múdrejších), nechať sa zvoliť

Děda Louda

Musejí umět česky.

led

fcoop, a Červenáčik môže byť? :)
lebo tých „Červenáčikov“ tam vidím