Kristarama

Ahoj chytla mě policie na zábavě, nadýchala jsem 0.98 není mi 18. Nadále mě nechali na zábavě. Co mi hrozí? děkuji

Ahoj chytla mě policie na zábavě, nadýchala jsem 0.98 není mi 18. Nadále mě nechali na zábavě. Co mi hrozí? děkuji za odpovědi

Odpovědi
arygnoc

vám nehrozí nič.

ale tomu, kto vám alkohol podal/predal, hrozí pokuta, prípadne i odsúdenie na ne/podmienečný trest väzenia.
Doplňuji:
aby bolo jasno:

osoba mladistvá alebo nezletilá nie je za konzumáciu alkoholických nápojov nijako postihovaná, trestný zákon totiž nepozná paragraf zakazujúci konzumáciu alkoholu.

ale trestný zákon zakazuje podávanie a predaj alkoholu osobám mladším ako 18 rokov.

teda i na mol opitý smrkáč sa ničoho nedopustil (z hľadiska trestného zákona), ale naopak, ten, kto mu opakovane umožnil sa k alkoholu dostať, a to i nedbanlivosťou (alkohol odložený na dostupnom mieste, napr. v domácnosti), sa dopúšťa trestného činu podľa § 218 trestného zákona (viac prípadne v judikatúre – jednorázové podanie alkoholu neplnoletému s následkom trvalej újmy, smrti a pod.):

§ 218 Podávání alkoholických nápojů mládeži
Kdo soustavně nebo ve větší míře podává osobám mladším než osmnáct let alkoholické nápoje, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

tož, mládeži, chľastajte, dospeláci si to odsedia za vás.

bolak

Když tě nechali na zábavě tak šlo asi jenom o tréning.. :)

Reezo

Osobně si myslím, že pokud tě nechali setrvat na tom místě, tak by z toho neměl být problém… Mohli si to, ale někam poznamenat třeba a můžou tě vyrozumět poštou nebo tvé rodiče. Ještě mě napadá, že to můžou předat škole.

Koralek

Pokud si opsali tvoje osobní údaje, můžou tě pozvat k výslechu, aby si dosvědčila, že ti v daném podniku prodali alkohol.

Tobě od policie nehrozí nic.

Kristarama

Jenže ja jsem řekla ,že jsem doma sebrala víno bez vědomí opatrující osoby kterou je babička ma mě v opatrovnictví.

fcoop

Byl bych klidný – už ten fakt,že tě vlastně nechali být,je výmluvný.
Dnes je každý druhý sjetý,takže nějaká holka s necelým promilem v krvi policajty moc zajímat nebude. To by tě vzali na krev.
Pokud je to tak,jak píšeš.
Ber to jako „bububu“.

arygnoc

to nie je bububu pre mladistvého (neplnoletého), ale pre obsluhu.

chľastať totiž zakázané nie je ani mladistvým či deckám, ale nesmie sa im alkohol podávať/predávať, teda človek mladší ako 18 rokov za to, že chľastá, nemôže byť stíhaný. ale ten, kto mu nalieva (kúpi, predá,) alkohol, áno.

takže nie je pravda, že mladí nemôžu piť.