rorajs

ahoj , chtěla jsem se zeptat jestli může kůň řepu cukrovku ?

Někde se píše že je pro ně jedovatá a jinde zase že je pro ně vynikající, takže nwm , někde zase že 12 hodin ve vodě, ( jako celou řepu ve vodě nebo nakrájená ? ) Děkuji za odpověď …

Odpovědi
Drap

Tak jak cukrovka vyroste na poli, je pro koně nevhodná. Má příliš mnoho cukru, což může způsobit vážné zdravotní potíže. Vhodné pro koně však je přikrmovat cukrovarskými řízky, nebo cukrovkovými peletkami, což je v podstatě jedno a to samé.Ze samotné řepy si je však sama doma nepřipravíš.

anonym

Řepné řízky nemají pro koně v podstatě žádný význam, pouze dodávají vlákninu a zpomalí metabolismus, takže kůň déle tráví jádro.
Na téma řepných řízků je toho dost tady na té diskuzi, tak si to pročti.
http://www.ifau­na.cz/kone/ne­modforum/r/hle­dat/?q=%C5%99ep­n%C3%A9+%C5%99%C3%AD­zky&sort=1
Doplňuji:
http://www.ifau­na.cz/kone/ne­modforum/r/de­tail/1126220/r­epa-cukrovka

gaja

samozřejmě může ale jen v malém množství, prostě jen tak na chuť jako mlska…
zdravotní rizika už víš