ceene

Ahoj, chtěla bych se zeptat, za jak dlouho jste se naučili hrát na saxofon??Je to těžké? mám zkušenosti s flétnou.

Odpovědi
SeptikB

Těžké to není. Prstoklad je prakticky stejný jako u sopránové flétny (nejsem si jistý, jestli u altového nebo tenorového saxofonu), horší je to s nátiskem, ten se cvičí hodně dlouho, ale na průměrnou úroveň se to zvládneš naučit i za měsíc nebo dva. Jinak je to nejjednodušší plátkový nástroj, na klarinet bys potřebovala i půl roku. Hodně štěstí 🙂