Avatar uživatele
anairda1

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli je lepší jít na stredni veterinární školu, nebo na gympl?

Dále bych samozřejmě chtěla jít na VFU do Brna
(Mám dobré známky a učit se mi nedělá problém)
Předem děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3490 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

Můj názor je ten, že raději na gymnázium. Lépe tě připraví k přijímacímu řízení i na náročné budoucí studium.
Na SŠ – vetrině možná získáš nějaké praktické zkušenosti a hrubý přehled z některých odborných předmětů.
Netuším, na jaké úrovni tam bude biologie, chemie, fyzika a matematika. Zřejmě se budeš u této školy muset připravit k přijímačkám sama.
Úroveņ SŠ studia u přijímacího řízení často nestačí, je třeba mít hlubší, vyšší znalosti- nad rámec výuky SŠ i gymnázia.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Podívejte se na názory v odkazu.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/chci-byt-veterinarem
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-na-veterinu

Osobně si myslím, že vhodnější je gymnázium, protože lépe připraví na přijímací zkoušky na VŠ. Protože přijímací zkoušky se skládají v rozsahu učiva gymnázia, na střední škole jsou některé předměty s menší dotazcí hodin, takže byste se musela připravovat mimo vyučování..

Sice na SŠ získáte odborné znalosti, ale stejně je na VŠ bude probírat hlouběji.

Příklad – třeba absolvent OA špatně zvládá na VŠE matematiku, ale jistou výhodu má v ekonomických předmětech. Z gymnázia máte víc možností, pokud se rozhodnete třeba jinak.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Psychotic

Výhoda veterinářské bude v tom, že budeš mít víc znalostí z oboru až nastoupíš na VFU, výhoda gymplu je v tom, že až tě to pustí nebo si uvědomíš, že na veterinu chce každá druhá holka, které rodiče kupovali moc plyšáků (a proto je už teď víc veterinářů než mají práce), můžeš s gymplem snadno jít jinam.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Viz zkušenosti ostatních, třeba zde:

Zdroj: www.teraporad­na.cz/q/view/254922-studium-veteriny

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Záleží na tom, co plánuješ dál.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek