anairda1

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli je lepší jít na stredni veterinární školu, nebo na gympl?

Dále bych samozřejmě chtěla jít na VFU do Brna
(Mám dobré známky a učit se mi nedělá problém)
Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
da ny

Můj názor je ten, že raději na gymnázium. Lépe tě připraví k přijímacímu řízení i na náročné budoucí studium.
Na SŠ – vetrině možná získáš nějaké praktické zkušenosti a hrubý přehled z některých odborných předmětů.
Netuším, na jaké úrovni tam bude biologie, chemie, fyzika a matematika. Zřejmě se budeš u této školy muset připravit k přijímačkám sama.
Úroveņ SŠ studia u přijímacího řízení často nestačí, je třeba mít hlubší, vyšší znalosti- nad rámec výuky SŠ i gymnázia.

Další odpovědi
annas

Podívejte se na názory v odkazu.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/chci-byt-veterinarem
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-na-veterinu

Osobně si myslím, že vhodnější je gymnázium, protože lépe připraví na přijímací zkoušky na VŠ. Protože přijímací zkoušky se skládají v rozsahu učiva gymnázia, na střední škole jsou některé předměty s menší dotazcí hodin, takže byste se musela připravovat mimo vyučování..

Sice na SŠ získáte odborné znalosti, ale stejně je na VŠ bude probírat hlouběji.

Příklad – třeba absolvent OA špatně zvládá na VŠE matematiku, ale jistou výhodu má v ekonomických předmětech. Z gymnázia máte víc možností, pokud se rozhodnete třeba jinak.

Psychotic

Výhoda veterinářské bude v tom, že budeš mít víc znalostí z oboru až nastoupíš na VFU, výhoda gymplu je v tom, že až tě to pustí nebo si uvědomíš, že na veterinu chce každá druhá holka, které rodiče kupovali moc plyšáků (a proto je už teď víc veterinářů než mají práce), můžeš s gymplem snadno jít jinam.

www

Viz zkušenosti ostatních, třeba zde:

Zdroj: www.teraporad­na.cz/q/view/254922-studium-veteriny

ReHu

Záleží na tom, co plánuješ dál.