Kelly215

Ahoj chtěla bych se zeptat jak se používá klonovací stětec

Odpovědi
Sůwa

Možná máš na mysli klonovací razítko k úpravě fotografií. Postup je :
1/ přiblížit si místo, které je třeba opravit
2/ zvolit nástroj klonovací razítko ( štětec? )
3/ vybrat velikost nástroje
4/ podržet CTRL a levým myšitkem nabrat barvu
5/ umístit kurzor na místo, kam chci barvu přesunout a klinout

anonym

Pokud myslíte ten v realitě tak bych jich prosil 10, hned bych si naklonoval peníze, barák a moje rodiče :)

http://payka.blog­.cz/0803/klono­vaci-stetec

mosoj

V bitmapovém editoru znám efektový štětec, retušovací štětec a normální štětec.

Klonovací je odjakživa razítko a slouží ke kopii vybraného místa v obrazku do jiného místa v obrazku včetně barvy.

  1. vybereš si velikost plochy kterou chceš obraz přenášet.
  2. Označíš si místo které chceš přenášet
  3. Kurzor ( většinou kruh) přesuneš na místo kam chceš přenášet a klikáš levým tlačítkem myši a zároveň posouváš kurzor. Vybrané místo ke kopírování se do tohoto místa kopíruje ( klonuje).