Teeny

Ahoj, chtěla bych psa. Jsem alergická na roztoče. Mohla bych mít psa jako na například bišonek, shih-tzu, maltezáček?

A jak se zeptat doktorky, aby mi udělala třeba ještě testy a aby mi to hned nezakázala.. ??
Doplňuji:
A dá se alrgie nějak zbavit nebo zustane doživotně??

Nejlepší odpověď
zzzzz

Také jsem alergická a na všechny. Když je to štěňátko cca do 6 měsíců, tak mi moc nevadí, ale jakmile mu začne hrubnout srst, tak mi začíná utrpení. Psa mám, ale venku v boudě, přes práh domu mi nesmí.
Alergie by se zbytečně dráždit neměla, jen se tím zhoršuje.

Další odpovědi
marci1

Nechci Vám kazit radost, ale pokud chcete být zdravá a nedostat třeba i astma, psa si nepořizujte.
Doplňuji:
Alergie je obvykle celoživotní, dlouhodobá. V životě pacientů mohou být období, kdy se příznaky alergie neprojevují nebo se projevují velmi mírně. Není pak nutná žádná léčba nebo postačuje jen nárazová léčba v období zhoršení. Pokud má pacient výrazné potíže, které ho obtěžují v denním životě, zhoršují kvalitu života, dochází ke zhoršení dýchání, je nutná pravidelná léčba. Využívají se léky, které dovedou příznaky alergie velmi účinně tlumit, nezatěžují pacienta, mají minimum vedlejších účinků. Tyto léky ale nedovedou alergii zcela vyléčit.

arygnoc

marci1:

pekne formulované:
Alergie je obvykle celoživotní
léky ale nedovedou alergii zcela vyléčit.

zbytočné prídavné mená, alergia je celoživotná (iba homeopati dokážu zázraky), lieky nedokážu alergiu vyliečiť – iba potlačiť jej prejavy.