smoulinkaq

Ahoj chtěla by se zeptat mam opatrvnika který se omě 24h.stara tata chce taky mobilitu a chce taký za opatrovnika mamu

jde to kdýž se už mama omě stará a navic mama je už starši a nemocná jde to? abý se mama starála omě i o tatu?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Dnes už nepobírá peníze od státu opatrovník, ale přímo nemocný. Pokud vyhovíte kritériím, stát peníze přizná, je už pak jen na tom kdo je pobírá, za jaké služby a u koho je utratí.
Vše záleží jen na tom, zda to maminka zvládne. to já neposoudím, to musíte zkusit, každopádně si můžete sem tam přivolat na pomoc i nějakou službu.

Další odpovědi
anonym

Jde to, pokud to maminka zvládne. Jenom nevím, jak to bude sociálka řešit ve vztahu k příplatku za opatrování rodinného příslušníka. Doporučovala bych informovat se přímo tam, jak by se dala situace řešit. Pokud to na maminku bude příliš, tak je určitě možné alespoň částečně využívat pečovatelských služeb. Určitě se řešení najde.