HOMER

Ahoj, chtěl bych vás poprosit o pomoc při výběru tiskárny.

Poradtě mi prosím, jakou tiskárnu si mám koupit pro častý tisk dokumentů a příležitostně i obrázků ap. Může být i multifunkce, ale raději něco menšího. Chci něco levnějšího, ale hlavně aby byly co nejlevnější náplně. Předem děkuji za radu či doporučení.

Odpovědi
Michal Kole

Platí nepsané pravidlo: Čím dražší tiskárna, tím levnější náplně

Raději bych bral multifunkci, protože jako student budeš asi potřebovat skenovat či si něco okopírovat ze spolužákova sešitu, pokud nemáte tablety a notebooky.

Na tisk dokumentů ti stačí rozlišení do 1000 DPI
Na tisk fotek je to málo tam je potřeba, alespoň 2× až 3× tolik

U skenerů je potřeba taky větší rozlišení než na tisk, taky alespoň ty 2 až 3 tisíce DPI

Lepší jsou tiskárny co mají odděleny náplně. Když jedna barva dojde kopíš jen barvu a nemusíš celou patronu.

Bohužel výrobci jsou tak „peněz vyžadující“, že když dojde barva v jedné patroně tak tiskárna netiskne a neskenuje dokud nevyměníš.

Co jsem četl tak toto je hlavně u těch „nejlevějších modelů do 1 000 kč v hypermarketech“.

jedy

Doporučuji barevnou nebo multifunkční laserovou tiskárnu, hned ti povím proč
„častý tisk dokumentů“ – laserovka je rychlá pro tisk většího obnosu
„příležitostně i obrázků“ – na obrázky je lepší inkoustovka, ale pokud to bude jen příležitostně tak bych to vyřešil barevnou laserovkou
„ale hlavně aby byly co nejlevnější náplně“ – Laserová tiskárna je sice dražší, ale v přepočtu na tisk se ti to několikrát vrátí, zvlášt pokud budeš tisknout častěji

Zdroj: http://laserova-tiskarna.cz/barevna-laserova-tiskarna/