Bronzový

Ahoj, chtěl bych vás poprosit o pomoc při výběru tiskárny.

Poradtě mi prosím, jakou tiskárnu si mám koupit pro častý tisk dokumentů a příležitostně i obrázků ap. Může být i multifunkce, ale raději něco menšího. Chci něco levnějšího, ale hlavně aby byly co nejlevnější náplně. Předem děkuji za radu či doporučení.

Odpovědi:

Zlatý

Platí nepsané pravidlo: Čím dražší tiskárna, tím levnější náplně

Raději bych bral multifunkci, protože jako student budeš asi potřebovat skenovat či si něco okopírovat ze spolužákova sešitu, pokud nemáte tablety a notebooky.

Na tisk dokumentů ti stačí rozlišení do 1000 DPI
Na tisk fotek je to málo tam je potřeba, alespoň 2x až 3x tolik

U skenerů je potřeba taky větší rozlišení než na tisk, taky alespoň ty 2 až 3 tisíce DPI

Lepší jsou tiskárny co mají odděleny náplně. Když jedna barva dojde kopíš jen barvu a nemusíš celou patronu.

Bohužel výrobci jsou tak "peněz vyžadující", že když dojde barva v jedné patroně tak tiskárna netiskne a neskenuje dokud nevyměníš.

Co jsem četl tak toto je hlavně u těch "nejlevějších modelů do 1 000 kč v hypermarketech".

Doporučuji barevnou nebo multifunkční laserovou tiskárnu, hned ti povím proč
"častý tisk dokumentů" - laserovka je rychlá pro tisk většího obnosu
"příležitostně i obrázků" - na obrázky je lepší inkoustovka, ale pokud to bude jen příležitostně tak bych to vyřešil barevnou laserovkou
"ale hlavně aby byly co nejlevnější náplně" - Laserová tiskárna je sice dražší, ale v přepočtu na tisk se ti to několikrát vrátí, zvlášt pokud budeš tisknout častěji

Zdroj: http://laserova-tiskarna.cz/ba revna-laserova-tiskarna/

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.