Levana

Ahoj chci se zeptat, veddle na vesnici maji v kotci dogu, ktera nema temer prostor kde by slapla mimo vykaly (ma tam dos

tyrani?

Nejlepší odpověď
ReHu

To je špatné, když nemá místo, každý pes potřebuje pohyb a místo, velké rasy nevyjímaje.
Chodí s ní na procházky? Výkaly jí uklízejí denně?
Týrání se může hlásit na veterinásrní správu. Tam kde bydlíte.

Kde nahlásit týrání zvířat???
Liga na ochranu zvířat ČR bohužel nemá pravomoc řešit případy týrání zvířat. Máte-li podezření, že ve Vašem okolí dochází k týrání zvířat, obraťte se na místně příslušnou veterinární správu. Ta je podle zákona oprávněna šetřit případy a navrhovat odpovídající řešení.
V ideálním případě by měla veterinární správa provést kontrolu zvířat – jejich zdravotního a celkového stavu a jejich ustájení. Podle zjištěných skutečností uložit majiteli nápravná opatření (zlepšení podmínek chovu, zlepšení kondice zvířete apod.) a tato při následné návštěvě zkontrolovat, zda došlo k nápravě či nikoli. Jedním z mnoha řešení při zjištění nesplnění povinností je návrh pověřenému obecnímu/městskému úřadu zvíře majiteli odebrat. Za trestný čin týrání zvířete může být rovněž majiteli uložena pokuta, v krajním případě může být potrestán trestem odnětí svobody (utýrání zvířete).
Bohužel z vlastních bohatých zkušeností víme, že prokazování týrání není vždy jednoduché a jednoznačné a řešení není vždy nejvýhodnější pro pohodu a život zvířete. Přesto je dobré se aktivně zapojit a každé podezření na týrání ohlásit!

Další odpovědi
Michal Kole

Bohužel nezbývá počkat na rok 2014 až začne platit nový občanský zákoník a zvíře nebude věc.

Podle jednoho zákona je zvíře věc a pak je tu druhý zákon proti týrání zvířat, ale to naráží na ten první zákon, protože věc týrat nelze.

anonym

Veterináři nemohou vstoupit na cizí pozemek.Policie tak může učinit,pokud je v ohrožení zdraví,majetek nebo život…atd.bla­blabla.Nikdo se nehrne a nechce se moc angažovat v takových případech,jen všímavá nelhostejná veřejnost.I kdyby došlo k odebrání zvířete,ve většině případů si o něj majitel požádá a je mu z útulku po zaplacení nákladů vráceno.Náklady na odebraného- a případně nevyzvednutého psa nese místně příslušná obec.Případné vymáhání peněz na fyzických osobách v těchto případech je složité a zdlouhavé. O tom,že by někomu odebrali velké zvíře( týraná hospodářská zvířata,koně atd.) to jsem ještě neslyšela,protože je to sice teoreticky možné,ale v praxi prakticky neproveditelné.Ten platný zákon je daný,ale manuál k jeho naplnění jaksi nefunguje.Nevím zatím o nikom,kdo by byl nepodmíněně trestán za prokázané týrání zvířat.Pokud zmiňovaná doga má co pít a nějaké krmení,bohužel není důvod aby se zasahovalo do vlastnických práv majitele.Taková je bohužel má zkušenost a praxe…:D