Šar Ka

Jaký průměr známek je nutný pro přijetí na obor cukrář v opavské hotelovce?

Ahoj:) chci se zeptat, jestli někdo neví, jaký známek je nutný pro přijetí na obor cukrář v opavské hotelovce. Je to nutné. Děkuji:)

Nejlepší odpověď
annas

každý rok to může být jinak. Záleží na počtu přihlášených žáků, počtu přijímaných žáků, jejich prospěchu, výsledku přijímacích zkoušek atd.

Podle toho se rozhodne ředitel školy a stanoví limit pro přijímání žáků.

Další odpovědi
Emefej

Neděkuj, ale zeptej se v té škole.

ivzez

Souhlasím s Annas, kritéria pro přijetí se mohou
rok od roku lišit podle počtu přihlášených uchazečů.

Obecně:
Kritéria pro přijetí na učební obory bývají mírnější než na obory s maturitou.
U učebních oborů často stačí jenom absolvovat devět let školní docházky, nepožaduje se absolvování celé ZŠ.

U řady škol/učilišť je (donedávna bylo) jediným kritériem
dobré chování (školy přijímaly pouze žáky s jedničkou z chování).

[Zdůrazňuji: Tato informace je pouze obecná, neplatí pro všechny
školy a učiliště, v případě SŠHS Opava mohou být kritéria jiná.]

_________________

Z webu SŠHS Opava

Popis učebního oboru cukrář: http://www.sshso­pava.cz/skola/u­cebni/cukrar.as­px
(najdeš tam i fotky)

Školní vzdělávací plán oboru cukrář: http://www.sshso­pava.cz/skola/u­cebni/dokumen­ty/cukrar1213­.pdf
(formát PDF – rozpis předmětů a praxe v jednotlivých ročnících)

Podmínky přijímacího řízení pro školní rok 2016/2017 zatím nebyly stanoveny,
ale časem je najdeš zde: http://www.sshso­pava.cz/skola/u­cebni/prijima­ci-rizeni-ucebni.aspx (podle mne kritéria stanoví až podle počtu uchazečů). Na této stránce najdeš i zdravotní rizika jednotlivých oborů (opět ke stažení jako PDF).

Nenašla jsem tam termíny dnů otevřených dveří, ale časem se na webu zřejmě objeví. Případně si můžeš v kontaktech školy vyhledat telefon nebo e-mail a zeptat se, kdy se budou konat. Návštěvu doporučuji i v případě, že jsi pevně rozhodnuta. Seznámit se předem s některými vyučujícími a promluvit se žáky školy se podle mne hodí vždy…