yeerum

Ahoj,chci se zeptat,jak dlouho trvá dědické řízení co se týče peněz jak se peníze vyplácí?

Nejlepší odpověď
Drap

Nedá se přesně říct, záleží na notáři, až dá dohromady všechny podklady, a potom , zda se někdo neodvolá proti rozhodnutí… Ta doba je většinou cca 3 měsíce., může ale trvat i podstatně déle. Po ukončení řízení peníze předá notář, pokud je má v úschvě. Jinask se to na základě rozhodnutí z dědického řízení řeší s bankou.

Další odpovědi
dědapetr

Měl jsem dvě dědická řízení a každé bylo jinak dlouhé.notář potom vydá dědické rozhodnutí a na základě úmrtního listu a dědického rozhodnutí si zajdete na příslušná místa kde Vám vyplatí dědictví.Např­.banka,domov důchdců,plynár­na,dodavatele elektriky,atd.

Fidel

Můžou to být 3 týdny, ale také až 9 měsíců v případě, že dědicem je tzv. nasciturus (tedy zatím nenarozené dítě, pokud se narodí živé)… Teď kamarádka byla účastníkem dědic. řízení a trvalo asi 3,5 měsíce.