kaoma

Ahoj, chci příteli koupit aku vrtačku. Je to překvapení. Která bude lepší?

http://centrum-naradi.cz/kata­log/dc740k2-12v-vrtacka-2-x-aku-nicd--20-ah_DC740K2/

http://www.ma­nutan.cz/aku-vrtacka_MOD021309­.html

w.elektrostop­.cz/dilna/vrta­ni-bourani/vrtac­ky/vrtacka-aku-blackampdecker-epc148bk-144v-12-ah-kufr-2×-aku-P34667.html

Nejlepší odpověď
venkovan

Vrtačku která má kuličková ložiska, ne kluzná, pokud je taková na trhu a potom, čim víc voltů, tím výkonnější.Ale osobně kupuji okolo 14.V – když je nouze, zapnu ji na auto.
Pokud by se měla používat i na vrtání stěn (neníli doma klasická elektrická), volil bych příklep.
Ale podstatou na co bude. když se s ní pracuje občas, je to drahá sranda, protože akumulátory stárnou stejně jako když pracují a nebo když leží někde v polici. A potom na několik děr za rok je to nákladná záležitost pokud se kupuje kvalitní zboží. Nicméně, šunt jako dárek bch nedával.

Další odpovědi
mosoj

Z těch co uvádíte jednoznačně Dewalt.
Přednosti :
2 x AKU !!2 Ah !!!
!!Automatická rychlonabíječka !!
dvě rychlosti s plynulou regulací
zavedená profi značka

Doplňuji:
V podobné cenové relaci a kvalitě lze koupit vrtačku od firmy Makita.
Bosch nebrat. Nekvalitní AKU ( i v profikvalitě!!) a předražené.

Mapel

Já si do dílny raději kupuji vercajk sám. Pochybuji, že ho potěšíš. Raději se s ním domluv. Pokud je domácí kutil, tak je lepší, když si vybere sám. Naservíruj mu ty vrtačky co jim řekne a podle toho se rozhodni. Tady ti každý bude radit dle svých představ a ty mohou být rozdílné od představ tvého přítele.

kropitko

Já jsem pro Black&Decker, mám ráda tuhle značku,, http://www.elek­trostop.cz/dil­na/vrtani-bourani/vrtac­ky/vrtacka-aku-blackampdecker-epc148bk-144v-12-ah-kufr-2x-aku-P34667.html

KdoSiOdJinud

Pokud přítel bude využívat vrtačku hodně (nemyslím pouze 1× do roka), vyplatí se investovat více – u tohoto zboží docela platí cena=kvalita. Pro řemeslníky ze zkušenosti mohu doporučit značku Makita

http://www.na­mir.cz/vyrobce/ma­kita

sanskrybastr

Já bych volil asi taky Black&Decker. Známý od nich má vrtačku už několik let a i přes to, že ji používá poměrně často, pořád funguje bezchybně. Docela dobrá alternativa jsou pak i vrtačky od značky Stanley. Ty mají třeba tady: https://stanley-fatmax.cz/ Jednu od nich mám a jsem s ní také moc spokojen. :)

kaoma

Děkuji Vám za rady. Přítel bude mít kulatiny a kutí docela dost, takže jsem ochotna investovat nějaký ten peníz navíc, hlavně, když mu to vydrží 🙂 Ještě jednou moc díky.