Ahoj chci dát přihlášku na stř.školu a na učiliště ale na stř.školu se dělají přijímačky než je ale udělám/jestli/

tak se mi ozvou z učiliště a budou chtít potvrdit že půjdu tam,co mám dělat když chci dát přednost stř.škole ale přijímačky jsou až koncem dubna?

Nejlepší odpověď
anonym

Potvrďte svůj zájem o studium na učilišti. Až budete znát výsledek přijímacího řízení, oznámíte učilišti, že jste přijata na střední školu. Jinak se tato situace řešit nedá.

Další odpovědi
annas

Upřesňuji. Podáte si dvě přihlášky, jednu na střední školu s maturitou (třeba na OA), druhou na učiliště. Kolem 20. dubna proběhnou na OA přijímací zkoušky. Budete-li přijata, nic se neděje. Při nepřijetí na OA, předložíte na učiliště zápisový lístek, který už nemůžete zrušit.
Proti nepřijetí na OA se však můžete odvolat. Bude-li vašemu odvolání vyhověno, zápisový listek na učiliště v tomto případě pozbude platnost, pokud stále chcte studovat na OA.
Učiliště po vás do ukončení výběrového řízení na OA nemůže nic chtít, porušilo by vyhlášku MŠ.
Ověřeno na SŠ. Letos poprvé jiný způsob výběrového řízení.

Michálek1245

Teda tohle je napsaný tak složitě, že jsem si to pomalu musel nakreslit. Jako fakt to po sobě čtěte lidi. Osobně bych to udělal tak, že potvrdím zájem na učilišti. Odvolat se to dá, pokud vím, vždycky. Ale na druhou stranu bych jim určitě řekl, jak k tomu přistupujete. No, u nás se teď učíme na přijímačky nanečisto, tak jsem docela zvědavý, jak se zadaří. Držte nám palce! :)