Illines

Ahoj,bukanyr ,korzar a pirat-je to totez,cije v tom rozdil?

Doplňuji:
omlouvam se ,vlodil se sotek-ci je

Nejlepší odpověď
annas

Vysvětlení podle Wikipedie:

Jako bukanýři (buccaneers) byli v 17. století v Západní Indii označováni původně francouzští lovci, kteří se stali piráty. Slovo pochází z boucan, dřevěná obruba užívaná pro vaření masa (jinde zvaná barbacoa). Tito piráti terorizovali španělské državy ve prospěch jiných evropských států; nejznámější z nich byl Henry Morgan. Bukanýři založili přístavy Tortuga a Port Royal, který nakonec obsadili Angličané a udělali z něj jedno z protipirátských center.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bu­kan%C3%BDr

Korzár či kaper (slovo původem z holandštiny) je osoba, která obdržela od své vlády oficiální pověření k vedení kaperské činnosti[1]. Ta spočívala v napadání obchodních lodí nepřátelské mocnosti. Svou činnost provozovala vlastním plavidlem a zisk z ní byl buď jejím vlastnictvím, nebo se o něj dělila dohodnutým způsobem s vystavovatelem kaperského listu.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kor­z%C3%A1r

Pirát (z fr. pirate, řec. peiratés, lupič, pirát) je původně námořní lupič. Piráti obvykle přepadají obchodní lodi, ale často loupí i na pobřeží. Pirátství kvete tam, kde je velký lodní provoz a lupiči mohou doufat v bohatou kořist. Místo šavlí a plachetnic mají dnes k dispozici rychlé čluny, automatické zbraně i děla a rakety.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pir%C3%A1t

Další odpovědi
quentos

Bukanýr a pirát ano: podle wiki mají tyto pojmy jen rozdílný geograficko-etymologický původ, jinak znamenají skutečně prakticky totéž:

„V Západní Indii 17. století se pirátům říkalo bukanýři (buccaneers), což byli původně francouzští lovci, kteří se stali piráty. Slovo pochází z boucan, dřevěná obruba užívaná pro uzení masa …“

Korzáři byli jakási podtřída pirátů: „Některé země využívaly piráty jako nastroje k rušení konkurenčních obchodních tras a námořního obchodu jiných zemí a k terorizování jejich kolonií. Takovým pirátům s pověřením (Letter of Marque, kaperský list) se říkalo privatýr nebo korzár, což v moderní arabštině je قرصان z tureckého Korsan, které patrně vzniklo z latinského cursa (výprava, vpád, nájezd). Korzáři ze svého lupu získávali jen část, ale z hlediska jejich „mateřské“ země byla jejich činnost legální. Další výhodou mohly být lodě vyráběné pro ně na zakázku.“

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pi­rát