David200731

Lze použít domácí násilí a ničení majetku jako argument při majetkovém vyrovnání u rozvodu?

Momentálně se rozvádím a manžel má nepřiměřené požadavky na vyrovnání – jedná se o mou nemovitost, chce zhodnocení, že tam pracoval… Mimo jiné mě fyzicky napadal, podařilo se mu i rozbít mi hlavu, byla jsem na chirurgii, kde mi hlavu sešili. Tam jsem se nepřiznala, jak se to stalo, pak jsem to nahlásila u své doktorky a tam to mám zavedené v kartě. Ostatní úrazy, např. naražená žebra a modřiny, jsem nehlásila. Každopádně mám viditelnou jizvu na čele a vzhledem k mé práci, je to pro mě znevýhodňující – pracuji jako asistentka ředitele významné firmy. Ráda bych uplatnila tuto skutečnost při vyrovnání. Přihodilo se 6.4.2015. Dále mi ještě při svém agresivním chování ničil mnou zrekonstruovaný majetek – dlaždice, díra ve stropě… Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Líčíš nám tady děj událostí v tvé rodině. To je sice pěkné, ale z tvých příspěvků nevyplývá jasná otázka. A udělat v tomto všem jasno, budou zřejmě spíše otázky pro právníka než pro tyto stránky. Zkus to zvážit.

Další odpovědi
pizlicka

pokud je nemovitost psana na tebe,a získala jsi ji před uzavrenim manzelstvi,manzel na ni nemá nárok.ALE-ma nárok na to,co do nemovitosti vložil,kdyz jste byli manzele.ALE-musi prokazat,kolik penez do nemovitosti vlozil-uctenky.jinak ma smulu.nevim,jestli fyzicke utoky souvisi s vyrovnavanim majetku.na to,ze te fyzicky napadal,nestaci soudu,ze mu to rekneš.FAKTA-DUKAZY,FAKTA.to je to,co soud zajima.nikdy nerikej na manžela soudu nic,co nemuzes prokazat,ze se stalo.