vašek1

Agregace a retrakce koagula – o co se jedná?

O co se jedná?Vým že mám jít na odběr krve.Dlouho době užívám lék Trombex 75mg.

Nejlepší odpověď
kropitko

Trombex měla mamka předepsaný po infarktu,v rodině trpíme na mozkové příhody,tak aby se jí nedělaly sraženiny v krvy,takže se zřejmě jedná o ty sraženiny

Další odpovědi
vyneve

agregace- shlukování krevních deštiček a následný vznik sraženiny

retrakce- po jisté době se krevní sraženina (nejenom deštičky, ale i krev) zmenší chemickými reakcemi (retrakce fibrinu) a tím je i stabilnější

ale pokud vím, tak tohle se (běžně) nevyšetřuje. nejspíš budou dělat něco jiného