Pokročilý

afty........

Máte taky někdy po snědení rajčat afty?

Odpovědi:

Stříbrný

ne...ale asi nejsi sám(a)...viz http://ona.idnes.cz/…
Doplňuji:
cituji: Jejich vznik může podpořit poranění v ústech – ať již o zubní výplň, ulomený zub či špatně sedící zubní protézu. Někdy vznikají poté, co jste se kousli do tváře, nebo následkem konzumace dráždivých jídel, nejčastěji jde o nezvykle kořeněný pokrm či RAJČATA, citrusové ovoce, papriky a slané bramborové lupínky. Svoji roli hrají i viry, proto se afty přenášejí třeba tím, že se po někom napijete. Nebezpečné jsou i žvýkačky, které dráždí sliznici úst.

Občas afty mám, ale mě po konzumaci rajčat, někdy pomerančů, kiwi a vlašských ořechů spíše "pálí jazyk". Když mám aft, snažím se omezit různé ovocné kyseliny a dráždivé potraviny a užívám ústní vodu, trochu to pomůže.

Pokročilý

Dobrý den, nevím jak to souvisí s rajčaty možná jsou pro vás moc dráždivá, ale já jsem trpěla na afty hodně, ale díky změnám ve svém životním stylu jsem se toho plně zbavila. Často to souvisí s tím jak "čisté" máte střevo...nemohou li se dobře vstřebávat vitaminy a minerály potom tkáním a sliznicím v tomto případě velmi chybí...Takže doporučuji naturopatické techniky a bude lépe:) Pokud budete chtít vědět podrobnosti ozvěte se mi na můj kontakt tady:)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1608
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.