Irisa

Jestliže tlak v kapalině je hydrostatický tlak, potom tlak v plynu je aerostatický tlak??

Jestliže tlak v kapalině vyvolaný tíhovou silou je hydrostatický tlak, lze potom pro označení tlaku v plynu vyvolaný tíhovou silou používat název aerostatický tlak? Nebo je to blbost?

Nejlepší odpověď
mosoj

Není to blbost, ale spíš se to používá pro vyjádření tlaku v atmosféře Země.
Doplňuji:
A to hlavně pro vyjádření aerostatického vztlaku u letadel.

Další odpovědi
anonym

Není to blbost, ale častěji se používá termín atmosferický tlak nebo barometrický tlak (aspoň pokud jde o atmosféru Země).
😉

cochee

mosoji, s tím příměrem tlaku k vztlaku jsi trošku ujel, promiň…