jaza

Advokát žalovaného – předkládání falešných důkazů a lhaní u soudu

Do jaké míry může advokát žalovaného u soudu lhát, předkládat zfalšovné dokumenty a neustále žádat prokazování stejných záležitostí? Jak postupovat, aby nám nadále nemohl vyhrožovat svými známostmi u soudů všech instancí, což pociťujeme zejména protahováním projednávané věci.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Obžalovaný, může lhát, vymýšlet si a pozměňovat fakte k vlastnímu prospěchu. Pokud je zastoupen advokátem, má toto právo i on. Nesmí však nikoho křivě obvinit. Pokud Vám vyhrožuje, tak si to nahrajte, pošlete písemnou stížnost soudci, pokud ji zamítne pošlete stížnost nadřízenému soudu. Můžete se také obrátit na ombudsmana. Můžete se obrátit i na advokátní komoru, mají etický kodex. Vše se dočtete na jejích stránkách.

http://www.cak­.cz/scripts/de­tail.php?id=2617

http://www.ochran­ce.cz/

Poslední možností je najat si vlastního dobrého advokáte, i vy můžete být u soudu zastoupeni advokátem. Je to ale drahé. Pokud Vás momentálně zastupuje státní zástupce, o vyhrožování ho můžete také informovat.

Další odpovědi
gumiczud

Rodiče mě učili že lhát se nemá, tudíž první otázka je pro mne nesmyslná 🙂

ponovotny

může to dělat do míry, která je dána využitím postupů a znalostí důkazů protistrany, za předpokladu, že je „jistota“, že nemůžete pravdu prokázat. Samozřejmě konexe bohužel také může hrát svou roli. Protahování je ze strany, která prohrává, běžný postup, který přinejmenším oddaluje nechtěný rozsudek, ale též dává naději, že při dalším projednávání bude výsledek jiný.