Všeználek

ADSL-Jak to teda funguje??

Když si chci nechat dát internet ADSL aniž bych platil pevnou linku,jak se to tedy děla? Nemám tušení za co se platí a za co zase platit nemusím,tak jestli by mi to někdo vysvětlil jak to připojení teda funguje.Pevnou doma máme ale už není aktivní.
(mám 3G internet s limitem FUP a opravdu je moc pomalý,chci si dát jiný,rychlejší)
Díky za odpovědi
Doplňuji:
Takže si musím teda linku zase aktivovat a platit jako blázen za pevnou? :(

Nejlepší odpověď
perry001

pakliže máš doma přípojku na pevnou linku, tak jsi v suchu. každá domácnost, která má přípojku na pevnou linku je připojená na ústředně na tzv. DSLAM, přes který ten internet jde k tobě domů.když si objednáš ADSL internet třeba od O2, tak na ústředně jenom aktivují DSLAM a doma do zásuvky dají tzv. splitter. Splitter je taková malá krabička ve které jsou dvě díry – jedna na pevnou linku (telefon) a druhá na ADSL modem. Pokud chceš využívat jenom ADSL internet a ne hlasovou pevnou linku, tak si zapojíš jenom modem a platíš tarif, který jsi si objednal. Doufám, že to takto zcela zjednodušeně stačí. a pokud bys neměl doma přípojku na pevnou linku, tak se žádost posílá na tzv. investiční oddělení, který rozhodne, jestli je pro ně zajímavé ti ten kabel domů dotáhnout :) Za pevnou linku už tedy nic plait nebudeš, pouze za internet

Další odpovědi
www

Je-li to možné, změnil bych poskytovatele-viz odpověď na tvoji otázku předchozí.

Hlada

Opravdu by se u vás nenašel jiný ISP? Kyslík je pomalý, snad ze všech nejdražší, upload přímo zoufalý. Výhodou je spolehlivost a proti WiFi větší bezpečnoat proti atmosférickému přepětí. Ještě tak mít možnost VDSL. Naopak 120,– va 5 hodin hovorů se mi nezdá moc.

Michal Kole

bez telefonní linky to nepůjde

mosoj

Jak u Tatarů.
Máš pevnou linku. Aktivuj si internetový tarif bez telefonu a fertich!!!
Musíš si koupit ale modem ADSL. Někdy ho dostaneš za kačku.
Ten upload je ale dost nízký.

http://www.o2­.cz/osobni/in­ternet-nabidka/?cid=csh-adsl-vdsl-12m1-aw-13569

VDSL max do 1,3 km od ústředny ( to je těch 25 Mbits)

Ty co tě radí UPC, tak ať také poradí kam se máš připojit, pokud nemáš kabelovou TV !!!